KOCANI NASIL DAHA ÇOK SEVERSİN?

 

 

Kocalar… Katlanması bazen zordur ama kocan olmadan yaşamayı tercih eder miydin gerçekten? Amacın ister eski bir ilişkiyi tazelemek olsun ister asla var olmayan bir aşkı inşaa etmek, bu yazı tam sana göre. Hatta sana, kocan senin en sevdiğin masa örtüne çay dökmeyi isteyeceğin kadar kızdırdığında bile sorunları nasıl çözebileceğine dair tavsiyelerde bulunacağız.

 

 

1- Birlikte biraz kaliteli zaman geçirin.
Birini yürekten seveceksen onu gerçek anlamda tanıman gerekir, o yüzden mutlaka birlikte kaliteli zaman geçirin. Yani, birbirinizle konuşun! Sizin için önemli olan şeylerden söz edin. Din ve politika gibi ciddi konular hakkında konuşun. Geleceğe dair umutlarınız, hayalleriniz ve hedefleriniz hakkında konuşun. Böyle yapmak kocanın gerçekte kim olduğunu anlamana, onun da aynı şekilde, seni anlamasına yardımcı olur.
Kocana onunla birlikte kaliteli zaman geçirmek istediğini söyle ve nedenini açıkla! Böyle yapman, bunun neden önemli olduğunu anlamasına yardımcı olur.
Evde konuşmak için uygun bir ortam olmadığını düşünüyorsan birlikte arabayla gezebilirsiniz ya da yürüyüşe çıkabilirsiniz.

2- Onun güçlü yanlarını takdir et. Herkesin iyi olduğu bir konu ya da onları inanılmaz ve eşsiz kılan bir özelliği vardır. Kocanın bu özelliğini bul ve onu bunun için sev. Birini sevmek için yığınla iyi neden vardır.
Belki kocan evine iyi bakan biridir. Belki de mizah anlayışı muhteşemdir? Belki şefkatli ve sadıktır. Ya da belki çok zekidir. Azimli biri midir? İşinde iyi midir?

 

 

3- Zayıf yönlerini olduğu gibi kabul et. Kocan bir insan; o yüzden bazı kusurlarının olmasını normal karşıla. Hangimiz kusursuzuz ki? Senin de kusurların var! Ama, birini sevdiğimizde… onları gerçekten sevdiğimizde… bu kusurları olduğu gibi kabul ederiz. Onları bu zayıf yönlere rağmen değil, bunlar için severiz. Nasıl ki o seni, sen olduğun için sevecekse sen de onu, o olduğu için sevmelisin.
Belki de kocan aşırı konuşkan biridir… ama bu sevimli bir özellik olabilir. Belki biraz dağınıktır… ama o, senin dağınık kocan.

4- Birbirinizi daha iyi insanlar yapın. Evliliğin bütün olayı da bu: Zorlukların üstesinden gelmek, birbirimizi daha iyi, daha mutlu bireyler yapmak için birlikte çalışırız. Birbirinizi daima hayal ettiğiniz şeylerin peşinden gitmek ve hep istediğiniz kişi olmak için de cesaretlendirmelisiniz. Daima kocanın en büyük avukatı olacaksın ve o da hep senin için öyle olacak… o yüzden birbirinizi destekleyin!
İşteki o terfiyi alabilmesi için görünüşünü düzeltmesine, daha etkileyici görünmesine yardım et.
Ona, o kötü tırnak yeme huyunu bırakmasında yardımcı ol!

 

 

5- Evliliği anla. Evlilik bir romantik komedi filmi değildir. O tarz filmlerin sonunda çiftler hep bir araya gelir. Evliliğin aslında çok emek istediğini göstermezler. Evlilikte bazen sorunlar yaşanır, badireler atlatılır. İçten içe, ayaklarını yerden kesecek, sana yazdığı şarkıyı söylerken bir yandan da sana çilek yedirecek bir erkek isteme. Kocanın, annen vefat ettiğinde seni teselli edecek ya da harika çocuklar yetiştirmene yardım edecek kişi olduğunu anla. Evlilik boş bir gül buketi değil, ortaklıktır.

6- Seni kendine hayran bırakması için ona şans ver. Kocana kalbini kapatmakla, seni sandığından daha çok mutlu edecek muhteşem bir adama sahip olma şansını kaçırabilirsin. Senin için hoş şeyler yaptığında bunu fark et ve ona ne kadar inanılmaz biri olduğunu göstermesi için daha çok fırsat tanı.
Romantik davrandığında bundan hoşlandığını ona söyle. Belki de tek ihtiyacı olan bir davettir!

 

 

7- Geleceğinizi hayal et ve gerçeğe dönüştür. Kocanla birlikte bir gelecek düşle. Gelecekte ikinizin paylaşabileceği bütün harika şeyleri düşün. Sonra da bu hayalleri gerçekleştirmek için kolları sıva. Bu, çocuğunuzun üniversite masrafları için para biriktirmek de olabilir, evinizi emekliliğinizde oturmaktan mutlu olacağınız bir yer haline getirmek de. Böylece, şu andaki şüphe bulutlarının yerine, kendin için parlak bir gelecek göreceksin.

8- Onun tüm hayatın olmasını bekleme. Mutlu ve halinden memnun biri olmak istiyorsan mutluluğun için sadece kocana bel bağlamamalısın. Sen kendi başına bir bireysin! Yani hayatının bazı bölümlerinde kumanda sende olmalı. Bir şeyleri başaramadığını hissediyorsan faturayı hemen kocana kesme.
Hep arzu ettiğin kariyerin peşinden gitmeyi ya da okula geri dönmeyi dene.
Ona değil de sana coşku veren bir hobi edinmeyi dene. Bu hem sana eğlenme fırsatı verir hem de ona dinlenmesi için bir mola sağlar.

 

 

Neden Namaz Kılamıyorum?

Neden Namaz Kılamıyorum?

21 Eylül 2020 admin 0

Kulun kıyamet günü Allah (c.c) tarafından hesaba çekileceği ilk ameli namazıdır. Günde 5 vakit farz kılınan namaz ibadetini eda etmek isteyen kimseleri namaza teşvik edecek

Tesettürlü Kızlar Çirkin midir?

Tesettürlü Kızlar Çirkin midir?

18 Eylül 2020 admin 0

Tesettüre girdikten sonra kızlar kendini genellikle çirkin hisseder . Peki bunun sebebi nedir ? CEVABI ve ÇÖZÜMÜ Videoda… Birisi size şöyle derse; “Tesettür sana birçok

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*