FAZLA KİLO ŞİMDİDE BU HASTALIĞA YOL AÇIYOR

 

 

Bir araştırmaya göre: Fazla kilolu olmak depresyona neden olabilir

Araştırmacılara göre, fazla kilolu olmak, büyük ölçüde psikolojik nedenler yüzünden depresyona neden olabilir.

 

Önceki çalışmalarda obez bireylerin depresyon, depresyon ya da kilo alma ya da depresyon değişikliği riskinin daha fazla olduğu sonucuna varılmıştır.

Guardian’daki habere göre; Türünün en büyüğü olan bir çalışmada, uzmanlar, kişinin vücut ağırlığına oranla yüksek bir “Beden Kitle İndeksi” (BMI) ile bağlantılı genetik çeşitliliğe sahip olmanın depresyona neden olabileceğine ve depresyon riskinin daha büyük olduğuna dikkat çekti. kadınlarda erkeklerden daha fazla. Ayrıca, araştırmaya göre, bu etki vücut görüntüsü gibi öğelere de indirgenebilir.

500 BİN KİŞİYE ARAŞTIRILDI

Uluslararası Epidemiyoloji Dergisi’ne göre, 2006-2010 yılları arasındaki çalışmaya 37 ve 73 yaşları arasında 500.000 gönüllü ile yapılan çalışmada yer alan veriler katıldı.

Araştırma ekibi, depresif olduklarına inanan 49.000 kişi tespit etti. Aynı zamanda, ekip, yüksek VKİ olan kişilerin depresyondan muzdarip olduklarını ve daha yüksek VKİ’nin depresyonla ilişkili olduğunu ve bu etkinin kadınlarda erkeklerden daha fazla olduğunu buldu.

Yaş ve cinsiyet unsurlarını da göz önünde bulundurarak, 73 genetik varyasyona odaklanarak yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, her 4.7 puanlık BMI artışında genel olarak depresyona girme olasılığı yüzde 18, kadınlarda ise yüzde 23 arttı.

 

Neden Namaz Kılamıyorum?

Neden Namaz Kılamıyorum?

21 Eylül 2020 admin 0

Kulun kıyamet günü Allah (c.c) tarafından hesaba çekileceği ilk ameli namazıdır. Günde 5 vakit farz kılınan namaz ibadetini eda etmek isteyen kimseleri namaza teşvik edecek

Tesettürlü Kızlar Çirkin midir?

Tesettürlü Kızlar Çirkin midir?

18 Eylül 2020 admin 0

Tesettüre girdikten sonra kızlar kendini genellikle çirkin hisseder . Peki bunun sebebi nedir ? CEVABI ve ÇÖZÜMÜ Videoda… Birisi size şöyle derse; “Tesettür sana birçok

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*