FAZLA KİLO ŞİMDİDE BU HASTALIĞA YOL AÇIYOR

 

 

Bir araştırmaya göre: Fazla kilolu olmak depresyona neden olabilir

Araştırmacılara göre, fazla kilolu olmak, büyük ölçüde psikolojik nedenler yüzünden depresyona neden olabilir.

 

Önceki çalışmalarda obez bireylerin depresyon, depresyon ya da kilo alma ya da depresyon değişikliği riskinin daha fazla olduğu sonucuna varılmıştır.

Guardian’daki habere göre; Türünün en büyüğü olan bir çalışmada, uzmanlar, kişinin vücut ağırlığına oranla yüksek bir “Beden Kitle İndeksi” (BMI) ile bağlantılı genetik çeşitliliğe sahip olmanın depresyona neden olabileceğine ve depresyon riskinin daha büyük olduğuna dikkat çekti. kadınlarda erkeklerden daha fazla. Ayrıca, araştırmaya göre, bu etki vücut görüntüsü gibi öğelere de indirgenebilir.

500 BİN KİŞİYE ARAŞTIRILDI

Uluslararası Epidemiyoloji Dergisi’ne göre, 2006-2010 yılları arasındaki çalışmaya 37 ve 73 yaşları arasında 500.000 gönüllü ile yapılan çalışmada yer alan veriler katıldı.

Araştırma ekibi, depresif olduklarına inanan 49.000 kişi tespit etti. Aynı zamanda, ekip, yüksek VKİ olan kişilerin depresyondan muzdarip olduklarını ve daha yüksek VKİ’nin depresyonla ilişkili olduğunu ve bu etkinin kadınlarda erkeklerden daha fazla olduğunu buldu.

Yaş ve cinsiyet unsurlarını da göz önünde bulundurarak, 73 genetik varyasyona odaklanarak yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, her 4.7 puanlık BMI artışında genel olarak depresyona girme olasılığı yüzde 18, kadınlarda ise yüzde 23 arttı.

 

Mali müşavir iş yerinde ölü bulundu

19 Haziran 2021 admin 0

class=”cf”> Alınan bilgiye göre, Tülay Keseli’den (49) haber alamayan yakınları durumu polise bildirdi. Polis ekipleri, yakınlarının ifadesi doğrultusunda Keseli’nin Yenişehir Mahallesi’ndeki ofisine gitti. Kapının açılmaması

Merkel’den Türkiye açıklaması

19 Haziran 2021 admin 0

Merkel, Berlin’de Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile yapacağı görüşme öncesinde düzenlenen basın toplantısında, Macron ile 24-25 Haziran’da düzenlenecek AB Liderler Zirvesi’nde ele alınacak konularda koordinasyon

Vaka sayısı 6 binin altında

19 Haziran 2021 admin 0

Korona vaka sayısı 17 Haziran tablosu açıklandı. Sağlık Bakanlığı tarafından 18 Haziran tablosu ise akşam saatlerinde kamuoyuyla paylaşılacak. Peki, dün ki vaka sayıları kaç oldu?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*