Yâ Resûlallah! Evlâdına Allâh’ın kitâbını öğreten kimsenin sevâbı nedir? | www.corek-otu-yagi.com

 

Câbir bin Abdullah (radıyallâhü anh) şöyle anlattı:

Bir adam Resûlullah Efendimize (sallallâhü aleyhi ve sellem) gelerek: “Yâ Resûlallah! Evlâdına Allâh’ın kitâbını öğreten kimsenin sevâbı nedir?” diye sordu. Peygamber Efendimiz (s.a.v.): “Kur’ân-ı Kerîm Allah kelâmıdır, onun sevâbına nihâyet yoktur.” buyurdular. Cebrâîl Aleyhisselam geldi, Peygamberimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem) ona: “Ey Cebrâîl! Evlâdına Allâh’ın kitâbını öğreten kimsenin sevâbı nedir?” diye sordu. O da: “Yâ Muhammed! Kur’ân-ı Kerîm Allah kelâmıdır, onun sevâbının nihâyeti yoktur.” buyurdular.

Sonra Cebrâîl Aleyhisselam göğe yükseldi, İsrâfîl Aleyhisselâm’a: “Ey İsrâfîl! Evlâdına Allâh’ın kitâbını öğreten kimsenin sevâbı nedir?” diye sordu. O da: “Ey Cebrâîl! Kur’ân-ı Kerîm Allah kelâmıdır, onun sevâbının nihâyeti yoktur.” dedi. Sonra Allâhü Teâlâ, Cebrâîl Aleyhisselâm’ı Peygamberimize (s.a.v.) gönderdi ve buyurdu ki: “Yâ Muhammed! Muhakkak Rabbin sana selâm ediyor ve buyuruyor ki: Evlâdına Kur’ân-ı Kerîm’i öğreten kimse Beytimi (Kâbe-i Muazzama’yı) on bin defa haccetmiş, on bin defa umre yapmış, on bin defa gazâya (cihada) çıkmış, İsmâil Aleyhisselam evlâdından on bin köle âzâd etmiş, on bin aç Müslümanı doyurmuş, on bin çıplak Müslümanı giydirmiş gibi sevap alır. Evlâdının Kur’ân-ı Kerîm’den okuduğu her harf için ona on hasene verilir, on günâhı silinir.

Yâ Muhammed! Muhakkak ben ‘elif-lâm-mîm’ için on sevap verilir, demiyorum, lâkin elif harfi için on, lâm harfi için on, mîm harfi için on sevap verilir. Bu ameli, tekrar dirilinceye kadar o kimseye kabrinde arkadaş olur. Bu ameliyle mîzânının sevap tarafı ağır gelir. Bu kişi sırât üzerinden şimşek gibi geçer. Bu ikramların tamamına ve umduğundan da fazlasına nâil olmadıkça, Kur’ân-ı Kerîm o kişiden aslâ ayrılmaz.”

 

Neden Namaz Kılamıyorum?

Neden Namaz Kılamıyorum?

21 Eylül 2020 admin 0

Kulun kıyamet günü Allah (c.c) tarafından hesaba çekileceği ilk ameli namazıdır. Günde 5 vakit farz kılınan namaz ibadetini eda etmek isteyen kimseleri namaza teşvik edecek

Tesettürlü Kızlar Çirkin midir?

Tesettürlü Kızlar Çirkin midir?

18 Eylül 2020 admin 0

Tesettüre girdikten sonra kızlar kendini genellikle çirkin hisseder . Peki bunun sebebi nedir ? CEVABI ve ÇÖZÜMÜ Videoda… Birisi size şöyle derse; “Tesettür sana birçok

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*