Dökülen Saçların Çaresi: Çörek Otu Yağı

Bakımlı saçlar güzelliğin bir simgesidir ve aynı zamanda genel sağlık durumunu büyük ölçüde etkiler. Alopesi areata gibi bazı altta yatan hastalık koşulları saç kalitesinin azalması ve saçın incelmesi ile sonuçlanabilir ve kafa derisinde ve kanser kemoterapisinde çok az sayıda enfeksiyon ciddi saç kaybına neden olabilir. Bununla birlikte, bazen saç bakımında ihmal, ciddi saç kaybına neden olan kellikten de sorumludur.

Ergenlikten sonra, hem erkek hem de dişi, saçın tamamı veya bir kısmının saçın incelmesi gibi farklı saç dökülmesi belirtileriyle yüzleşmeye başlar. Araştırma bulguları, her iki cinsiyetin de yüzde 50’sinin 50 yaşına kadar saç dökülmesine neden olduğunu gösterdi.

Saç bakımı istenmeyen saç dökülmesini önlemek için temel gereksinimlerden biridir. Piyasada birçok saç dökülmesi tedavisi vardır ancak bunların çoğu, irritasyon, kuruluk, ürtiker, kilo alımı, depresyon, yorgunluk, gastrointestinal rahatsızlıklar, elektrolit bozuklukları, postural hipotansiyon, adet düzensizlikleri nedeniyle kafa derisi üzerinde kaşınmayı da içeren çoklu yan etkilere sahiptir.

Saç dökülmesini azaltarak kelliği önlemek için bitkisel bir ilaç seçilmesi gereklidir. Doğal ilaçlar sentetik saç dökülmesi tedavisi ilaçlarıyla ortaya çıkan yan etki olasılığını azaltır.

Tarihsel kanıtlar, çörek otu yağının Kraliçe Nefertiti’nin saç parıltısının ardındaki sır olduğunu kanıtlıyor. Mevcut bitkisel ilaç araştırmacıları, çeşitli araştırma kanıtları sağlayarak saç dökülmesini kontrol etmek ve kellik önlenmesinde çörek otu yağı veya latince ismiyle Nigella Sativa’yı teşvik etmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*