Mikrobiyal Enfeksiyon Kaynaklı Saç Dökülmesinde Çörek Otu Yağının Faydaları Nelerdir?

Mantar Enkesiyonunda Saç Dökülmesi

Saç derisinde ortaya çıkan mantar enfeksiyonu, saç kökünün zayıflaması ve daha fazla saç dökülmesinin nedenlerinden biridir. Malassezia, kafa derisini etkileyen ve kafa derisine zarar veren bir mantar türüdür. Kafa derisinin hasar görmüş cildi kurumasına ve kepek oluşturmasına neden olur. Bu enfeksiyon yetişkinlerde yaygındır.

Bitler insan kafa derisini etkileyen normal kan emici bir parazittir. Bitler genellikle saç köklerinden gelen yağları tüketir ve ayrıca saç köklerini de kurutabilir. Böylece bitlerin enfeksiyonu da saç kaybına yol açar.

Çöre otu yağı güçlü bir antimikrobiyal özelliği vardır. Bu bitkisel preparat, özellikle saç derisini etkileyen ve saç dökülmesini önleyen mantar ve parazit enfeksiyonlarını önleyebilen hem antifungal hem de antiparaziter özelliklere sahiptir.

Neden Namaz Kılamıyorum?

Neden Namaz Kılamıyorum?

21 Eylül 2020 admin 0

Kulun kıyamet günü Allah (c.c) tarafından hesaba çekileceği ilk ameli namazıdır. Günde 5 vakit farz kılınan namaz ibadetini eda etmek isteyen kimseleri namaza teşvik edecek

Tesettürlü Kızlar Çirkin midir?

Tesettürlü Kızlar Çirkin midir?

18 Eylül 2020 admin 0

Tesettüre girdikten sonra kızlar kendini genellikle çirkin hisseder . Peki bunun sebebi nedir ? CEVABI ve ÇÖZÜMÜ Videoda… Birisi size şöyle derse; “Tesettür sana birçok

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*