Saç Dökülmesini Çörek Otu Yağı Nasıl Önler?

Saç dökülmesinin ve alopesinin en yaygın nedeni yaşlanma, inflamatuar hastalıklar ve mikrobiyal enfeksiyonlardır. Çörek Otu Yağı anti-aging özelliği, antiinflamatuvar özellikleri ve antimikrobiyal özellikleri, bu yaygın nedenlerin kontrol edilmesinde ve saç dökülmesinin önlenmesinde etkilidir.

Yaşlanma

Yaşlanma, kelliğin en önemli faktörlerinden biridir. Yaşla birlikte, sürekli bir metabolik fonksiyon serbest radikallerin birikmesine neden olur. Bu serbest radikaller genellikle yaşlanmayı hızlandıran ve saç dökülmesi dahil olmak üzere yaşa bağlı semptomlara neden olan ve kanser ve diğerleri gibi çeşitli altta yatan metabolik rahatsızlıklara neden olan reaktif oksijen türleridir.(ROS).

Güçlü antioksidan kapasitesi nedeniyle, Çörek Otu Yağı’nın yaşlanma karşıtı bir etkisi vardır. Çörek Otu Yağı ve fitokimyasalları serbest radikalleri temizler ve ROS yükünü azaltır, bu da yaşlanmayı geciktirir ve ilgili komplikasyonları geciktirir.

Neden Namaz Kılamıyorum?

Neden Namaz Kılamıyorum?

21 Eylül 2020 admin 0

Kulun kıyamet günü Allah (c.c) tarafından hesaba çekileceği ilk ameli namazıdır. Günde 5 vakit farz kılınan namaz ibadetini eda etmek isteyen kimseleri namaza teşvik edecek

Tesettürlü Kızlar Çirkin midir?

Tesettürlü Kızlar Çirkin midir?

18 Eylül 2020 admin 0

Tesettüre girdikten sonra kızlar kendini genellikle çirkin hisseder . Peki bunun sebebi nedir ? CEVABI ve ÇÖZÜMÜ Videoda… Birisi size şöyle derse; “Tesettür sana birçok

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*