Ramazanın Sağlığımız Üzerine 6 Sürpriz Faydası | www.corek-otu-yagi.com

Ramazanın Sağlığımız Üzerine 6 Sürpriz Faydası | www.corek-otu-yagi.com

 

1- HURMA YEMEK

✔iftar başlangıcında yenen hurma size çok sağlıklı bir karbonhidrat kaynağıdır. içerdiği lif ile barsak sisteminize faydalı etkisi vardır. O nedenle iftara hurma ile başlamak sağlıklı bir tercih olabilir.

2- KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN VAZGEÇME

✔Ramazan boyunca aç olmak ; sigara alkol ve karbonhidrat bağımlılığından kurtulmak için bir fırsat olabilir. İngiltere Ulusal Sağlık Servisi sigarayı bırakmak için ideal zaman olarak ramazan ayını önermektedir mesela ☺

3- KOLESTEROLÜ DÜŞÜRME

✔Ramazan boyunca kilo kaybı yanında ayrıca tüm lipid profillerinde anlamlı iyileşme olduğu da çalışmalarla desteklenmiş. Kolestrolü düşürünce kardiyovasküler sağlık artıyor, kalp krizi ve inme riski azalıyor.

4- KALICI İŞTAH AZALMASI

✔Diyetlerde en önemli problem; kilo verdikten sonra hemen küçük bir kaçamakla bile verilen kiloların geri alınmasıdır. Fakat Oruç boyunca tüketilen besinlerdeki azalma, karnınızın yavaş yavaş küçülmesine neden olur ve daha az yiyecek tüketmeye başlarsınız. Sağlıklı beslenme alışkanlığına girmek istiyorsanız, Ramazan başlamak için harika bir zaman çünkü ramazan sonu, iştahınız öncekinden daha düşük olacak ve kendinizi daha kolay kontrol edebileceksiniz.

5- DETOKS

✔Kendimizi ruhsal bakımdan arındırmak adına harika bir ay olmasının yanında, Ramazan vücudumuz için de harika bir detoks görevi görür aslında..
Gün boyunca yemek yemeden ya da içmeyerek vücudumuzu ve sindirim sistemimizi 1 ay boyunca detoksifiye etme şansımız artar .

6- DAHA FAZLA BESİN EMİLİMİ

✔Ramazan ayında gün boyunca yememek, metabolizmanın daha verimli hale gelmesi demek. Çünkü besinlerden alınan vitamin ve mineral miktarı oruç ile birlikte artar.

 

 

 

Neden Namaz Kılamıyorum?

Neden Namaz Kılamıyorum?

21 Eylül 2020 admin 0

Kulun kıyamet günü Allah (c.c) tarafından hesaba çekileceği ilk ameli namazıdır. Günde 5 vakit farz kılınan namaz ibadetini eda etmek isteyen kimseleri namaza teşvik edecek

Tesettürlü Kızlar Çirkin midir?

Tesettürlü Kızlar Çirkin midir?

18 Eylül 2020 admin 0

Tesettüre girdikten sonra kızlar kendini genellikle çirkin hisseder . Peki bunun sebebi nedir ? CEVABI ve ÇÖZÜMÜ Videoda… Birisi size şöyle derse; “Tesettür sana birçok

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*