3.9’luk depremle bu hale geldi, mühürlendi


İstanbul’da dün olan 3.9 büyüklüğündeki deprem sonrası Güngören Sanayi Mahallesi’nde 16 daire 5 iş yerinin bulduğu 4 katlı binada çatlaklar oluştu. Dairelerden birinin ise balkonunda çökme oldu.

Bina sakinleri kendilerini dışarı attı. Olay yerine gelen zabıta ekipleri bina sakinlerinin evlerinden çıkmasını istedi. Bina ekipler tarafından şerit çekilerek mühürlendi. Bina sakinlerinin bir kısmı akrabalarına giderken, bir kısmı ise otellere yerleştirildi.

BİNADA YAŞAYANLAR OTELE YERLEŞTİRİLDİ

Bina sakini Muammer Erdem, “Dün akşam zabıta ekipleri geldi. Binanın depreme elverişli olmadığını söylediler. Buradaki kişiler otellere yerleştirildi. Toplamda 16 daire 5 de iş yeri var. “dedi.

Remzi Özer ise, “Ben karşı apartmanda oturuyorum. Dün akşam saatlerinde herkes dışardaydı eşyaları ile birlikte. Deprem sonrası sesler gelmiş bir tane de balkonda çökme yaşandı. Test yapıp daha sonra ne olacağına karar verecekler.” ifadelerini kullandı. (DHA)

İlginizi ÇekebilirDeprem İstanbul'u salladıDeprem İstanbul’u salladı

 

İlginizi ÇekebilirOğuz Gündoğdu Kartal'daki depremi değerlendirdiOğuz Gündoğdu Kartal’daki depremi değerlendirdiİlginizi ÇekebilirDeprem sonrası Pendik'te bir apartman boşaltıldıDeprem sonrası Pendik’te bir apartman boşaltıldı

 

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*