A Milli Takım’da tarihi rezalet böyle geldi


NE umduk ne bulduk! Büyük beklentilerle gittiğimiz Euro 2020’nin en kötü takımı olarak tarihi tersten yazdık. Türk futbol tarihinin 7. büyük organizasyonunda boy gösteren A Milli Futbol Takımımız, 0 puan, 1 gol ve -7 averajla Euro 1996’daki 0 puan, 0 gol ve -5 averajlık kötü rekoru tarihe gömdü. İşte turnuvanın sürpriz takımı olur gözüyle bakılan Bizim Çocuklar’daki çöküşün sebepleri:

TAKIMIN KONTROLÜNÜ KAYBETTİ

UZUN kamp ısrarı ters tepti. Antalya’daki kamp aile havasından çok tatil havasına döndü. Takımın iyi çalışmadığı fiziksel olarak ortadaydı. Şenol Güneş ciddi şekilde kontrolü kaybetti. Hocanın analizleri sınıfta kaldı. Rakip hocalar “Türkiye’nin zaaflarını biliyorduk” diyerek Türkiye’yi averaj takımı yaptı. Buna hiçbir karşılık verilemedi. Şenol Güneş’in yardımcılarının yetersiz oluşu bir kez daha tescillendi. Güneş yalnız kaldı ya da bunu tercih etti. Kadro seçimi ve forma adaleti futbolcular tarafından sorgulandı. Yaptığı tercihlerde kendisiyle çelişti. Bu da hocaya olan inancı sarstı. Güneş, takım üzerindeki etkisini yitirdi. Hocanın formsuzluğu ve yanlışları takımın sahada gezmesine neden oldu.

GRUPLAŞMALAR DAHA DA ARTT

TÜM imkanlar seferber edilse de milli formanın ağırlığını hissetmediler. EURO 2020’nin önemini kavrayamadılar ve havaya giremediler. EURO 2016’da olduğu gibi hocalarına isyan ettiler. Forma adaletsizliği sonrasında gruplaşmalar daha da arttı. İdmanda kavga eden mi ararsın, kampı terk etmek isteyen mi? Hepsi bizim takımda mevcuttu. Şampiyona boyunca fink atan menajerler futbolcuların psikolojisini iyice bozdu. Oynamayan takıma küstü. Buna fiziksel ve taktiksel yetersizlik de eklenince sonuç kaçınılmaz oldu.

İlginizi ÇekebilirA Milli Takım'da İsviçre maçı öncesi kavga çıktıA Milli Takım’da İsviçre maçı öncesi kavga çıktı

TAKIMLA BAĞLANTI KOPTU

21 takım ısrarı A Milli Takım’ı vurdu. 42 haftalık maraton Süper Lig’de oynayan oyuncuları tam anlamıyla bitirdi. Futbolcular oynamadan primlerini yine hesaplarında buldu. Hoca ile futbolcular arasında köprü olacak kişi TFF yöneticisi Hamit Altıntop’tu. Ancak takım 80 yaşındaki Selim Soydan’a emanet edildi. TFF takımdan fazlasıyla koptu. TFF Başkanı Nihat Özdemir kontrolü tamamen Güneş’e bıraktı.

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*