Afyonkarahisar’da vişneleri ayakkabılarıyla ezen 4 kişi serbest


Afyonkarahisar’da, meyve alım tesisinde işçinin, toplanan vişneleri ayakkabılarıyla çiğnerken çekilen görüntüleri üzerine gözaltına alınan 4 kişi, savcılık tarafından serbest bırakıldı.

Afyonkarahisar'da vişneleri ayakkabılarıyla ezen 4 kişi serbest

Sultandağı ilçesine bağlı Yeşilçiftlik beldesindeki Aşağı Mahallesi’nin muhtarı Ramazan Gökmen’e ait ürün toplama merkezinde çekildiği iddia edilen ve sosyal medyada paylaşılan görüntüler, tepki topladı.

MEYVELERE AYAKKABILARIYLA BASTILAR

Görüntülerde işçiler, meyve suyu yapımı için alımı yapılan vişneleri stoklarken, bir işçinin de ayakkabısıyla meyveleri çiğnediği anlar yer aldı. Diğer işçilerin ise kasalarla getirip, daha büyük kasaya doldurduğu vişnelerin üzerine, bir işçinin ayakkabısıyla çıktığı görüldü. Burada toplanan vişnelerin meyve suyu yapılmak üzere fabrikalara gönderildiği öğrenildi.

Afyonkarahisar’da meyve suyu tesisinde meyvelerin üzerine ayakkabıyla bastılar VİDEO

İŞLETMEYE 21 BİN TL CEZA

Görüntülerin sosyal medyada hızla yayılmasının ardından Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Müdürlük yetkilileri, olayla ilgili inceleme yapılmasının ardından işletmeye toplam 21 bin TL ceza uygulandığını belirtti.

GÖZALTINA ALINAN 4 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

Görüntülerin ardından İl Emniyet Müdürlüğü tarafından da inceleme başlatıldı. Polis ekipleri, aralarında işletme sahibinin de olduğu 4 kişiyi gözaltına aldı. Şüpheliler, polis merkezindeki işlemlerinin ardından sevk edildiği savcılıkça serbest bırakıldı.

Afyonkarahisar da vişneleri ayakkabılarıyla ezen 4 kişi serbest  #1

Afyonkarahisar da vişneleri ayakkabılarıyla ezen 4 kişi serbest  #2

Afyonkarahisar da vişneleri ayakkabılarıyla ezen 4 kişi serbest  #3

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*