AK Partili gençlerden CHP lideri Kılıçdaroğlu’na 1 liralık manevi tazminat davası


Türkiye

URL’yi kısaltın

Ankara’da üniversite sınavına giren gençler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, ‘Katarlı öğrencilere sınavsız tıp eğitimi’ başlıklı habere ilişkin yaptığı açıklamalar nedeniyle 1 liralık manevi tazminat davası açtı.

Ankara Adliyesi’ne gelen bir grup genç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, ‘Katarlı öğrencilere sınavsız tıp eğitimi‘ başlıklı habere ilişkin yaptığı açıklamalar nedeniyle ‘motivasyonlarının bozulduğunu’ belirterek, 1 liralık manevi tazminat davası açtı.

İzmir Adliyesi önünde AK Parti Gençlik Kolları koordinasyonunda bir araya gelen öğrenciler, ‘Sınav kaygısı bizi, yalan sizi batırdı’, ‘Hakkımızı helal etmiyoruz’ yazılı dövizler taşıdı.

Üniversite sınavına giren Bengisu Aslan grup adına yaptığı açıklamada, üniversite sınavından bir gün önce ortaya atılan ‘Katarlı öğrencilere sınavsız tıp eğitimi’ başlıklı haberlerin tüm motivasyonlarını altüst ettiğini söyledi.

Gençlerin, Kılıçdaroğlu’nun bu haberle ilgili yaptığı açıklamadan rahatsız olduğunu belirten Aslan, “Bu algının oluşturulması tamamen kötü niyet taşımakla beraber, sınavlarına sadece bir gece kalmış arkadaşlarımızın zihinlerini allak bullak etmeye yetmiştir. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu kadar bariz bir yalana inanması ve bunu biz gençlerin sınavına bir gün kala siyaset malzemesine dönüştürmesini unutmayacağız.” diye konuştu.

Aslan, gençlerin Kılıçdaroğlu’ndan özür beklediğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

  • ÖzürDileKılıçdaroğlu etiketiyle Twitter gündemine girerek yüzlerce paylaşımla sesimizi duyurduğumuzu düşünürken Sayın Kılıçdaroğlu, yine şaşırtmayarak skandal bir açıklamayla biz gençleri ‘trol’ olarak nitelendirme cüretini kendisinde bulmuş ve bizleri görmezden gelmiştir. İşte Sayın Kılıçdaroğlu, trol dediğiniz biz gençler bize yaşattığınız bu manevi yıkım sebebiyle size bir 1 TL’lik manevi tazminat davası açmak üzere buradayız. Sizin deyiminizle biz troller şimdi adliye binası önünden gür bir sesle Sayın Kılıçdaroğlu’na sesleniyoruz; yalan bir haberin peşinden koşup bizleri ve ailelerimizi manipüle ettiğiniz için bizlere çok büyük bir özür borçlusunuz.

Konuşmanın ardından gençler, Dışkapı’daki adliye ek binasına giderek, 1 liralık tazminat davası için dilekçelerini verdi.

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*