Alman polisinden dev operasyon: 750 gözaltı


Alman polisi, bugün yapılan açıklamada ülke genelinde büyük bir operasyon düzenlendiğini duyurdu. Yapılan açıklamada 750’den fazla insanın gözaltına alındığı açıklanırken çok sayıda silah ve uyuşturucunun da ele geçirildiği belirtildi.

Alman Federal Suçla Mücadele Ofisi BKA, “Polisin EncroChat isimli mesajlaşma uygulamasına sızarak yazışmaları ele geçirmesinden sonra operasyon gerçekleştirildi. Bu uygulama suçlular tarafından kullanılıyordu” açıklamasını yaptı.

Fransız ve Hollandalı yetkililer Europol ile paylaşılan veriler ile birlikte suçluların mesajlaşmalarını ve hareketlerini takip edebilmişti. BKA, 2020 yılının Nisan ayından beri yüzbinlerce mesajın ele geçirildiğini ve bu sayede kullanıcıların kimliklerini bulabildiklerini açıkladı.

Bugün yapılan operasyonda 3.2 tonluk esrar, yüzlerce kiloluk uyuşturucu, kokain ele geçirildiğini açıklayan yetkililer, “12.000 mermi ve 310 silah ele geçirildi” ifadesini kullandı.
İlginizi ÇekebilirSezgin Baran Korkmaz dosyasının çok kritik 5 ayrıntısı ortaya çıktıSezgin Baran Korkmaz dosyasının çok kritik 5 ayrıntısı ortaya çıktı

İlginizi ÇekebilirTürk mafya, uluslararası organize suç örgütünü 'yanlışlıkla' çökerttiTürk mafya, uluslararası organize suç örgütünü ‘yanlışlıkla’ çökertti

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*