ALTIN FİYATLARI | 1 Gram altın bugün kaç TL? 8 Temmuz canlı ve anlık altın piyasası.. Uzman yorumları


Gram altın fiyatı, yaklaşık 3 haftanın en yüksek seviyesini görürken; ons altın fiyatı ise gün içerisinde 1811 dolar seviyesine kadar yükseldi. Dolar endeksi yükselmeye devam ettiği sürece dolar kurundaki oynaklığın sürebileceğini belirten Gedik yatırım Yatırım Danışmanı Karadağ, gram altındaki yükselişin devamı için, ons altın fiyatında 1835 dolar direncinin aşılmasının kritik olduğunu belirtti.

Altının gram fiyatı dolar kurunda ve altının ons fiyatında yaşanan yükselişin etkisiyle değer kazanırken 507 lira seviyesine kadar yükselerek 16 Haziran tarihinden beri en yüksek seviyeyi gördü. Yükseliş eğilimini beşinci gününe taşıyan gram altın, en düşük ise 501,13 lira seviyesine gerilerken; saat 11.18 itibarıyla yüzde 0.53 oranında yükselişle 506,39 lira seviyesinde bulunuyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 823 lira, Cumhuriyet altını da 3 bin 394 liradan satılıyor.

Altın fiyatları, dün Türkiye piyasalarının kapanış saatinde 504 lira seviyesinde hareket ederken, yeni güne 502 lira seviyesinden başlamıştı..

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*