Amazon’da Jeff Bezos devri sona erdi! Resmen görevinden ayrıldı


Dünyanın önemli e- ticaret kuruluşları arasında yer alan Amazon’da Jeff Bezos’un CEO’luk dönemi sona erdi. Bezos, şirketin 27’nci kuruluş yıl dönümünde üst yöneticilik (CEO) görevini Andy Jassy’e devretti. Bezos, bundan sonra yönetim kurulu başkanı sıfatıyla şirketin en yetkili ismi olacak.

Dünyanın ve Amerika’nın dev e ticaret kuruluşları arasında yer alan Amazon‘da bayrak teslim töreni gerçekleştirildi. Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, şirketin 27’nci kuruluş yıl dönümünde üst yöneticilik görevinden ayrıldı.

YÖNETİM KURULU BAŞKANI OLDU

Amazon’un sitesinde, Andy Jassy, şirketin yeni CEO‘su olarak yer aldı. Şirketin kurulduğu 5 Temmuz 1994’ten bu yana CEO olarak görev yapan Bezos ise yönetim kurulu başkanı oldu. Bezos, bu yılın başında CEO görevinden ayrılacağını duyurmuş, mayıs ayında ise görevini 5 Temmuz’da Andy Jassy’e devredeceğini açıklamıştı.

DİĞER PROJELERİNE ODAKLANACAK

Uzay yolculuğu da dahil diğer projelere odaklanacağını belirten Bezos, haziran ayında sosyal medya hesabı Instagram’dan yaptığı paylaşımda, kardeşi Mark Bezos ile 20 Temmuz’da uzay yolculuğuna çıkacağını duyurmuştu.

Amazon'da Jeff Bezos devri sona erdi! Resmen görevinden ayrıldı

Kaynak: Anadolu Ajansı / Dilara Zengin

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*