Ankara kulislerini sarsan Sedat Peker iddiası! Çarpıcı rapor detayı


T24 yazarı Tolga Şardan, suç örgütü lideri Sedat Peker’in devlet içinden bilgilendirildiği iddialarını köşesine taşıdı.

T24 yazarı Tolga Şardan, suç örgütü lideri Sedat Peker hakkında kaleme aldığı yazıda çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Tolga Şardan, “Hal böyle olunca da, özellikle sosyal medyada suç örgütü liderinin farklı kaynaklardan, bilhassa devlet içinden bilgilendirildiği değerlendirmeleri yapılmaya başlandı.” ifadelerini kullandı. 

Şardan, “Daha önceki Büyüteç’te bugün yaşananlar ile ilgili bir MİT raporunun ortaya çıkmasını beklediğimi belirtmiştim. MİT’in bu konuda araştırmalar yapıp “yukarıya” raporlama yaptığı, gelişmeleri takip edenler arasındaki yaygın kanaat. Şu ana kadar MİT’in hazırladığı herhangi bir rapor, “ima yollu da olsa” ortaya çıkmış değil.” ifadelerini kullandı. 

Tolga Şardan’ın yazısının ilgili bölümü şöyle oldu:

İki ayı aşkın süredir iktidarın tüm gündem değiştirme çabasına karşın, toplumun büyük bölümü suç örgütü liderinin açıklamalarını tartışıyor.

Siyaset-devlet-mafya üçgeninde uzunca bir süredir yaşanan ancak şimdilerde ortaya saçılan iddialar ve ifşaatlar daha bir süre daha tartışılmaya devam edecek gibi görünüyor.

* * *
Suç örgütü liderinin iddiaları ve açıklamalarının yer aldığı videolar, içindeki o kadar ağır eleştiriler ve hedef alınan isimler rağmen halen Youtube üzerinden izlenebiliyor. Herhangi bir mahkeme yasağı henüz konulmadı.

Sürecin başında kendisinin içinde bulunduğu olayları kamuoyu ile paylaştı. Ancak istediği yanıtları muhataplarından alamamış olacak ki yöntem değiştirdi. Bu kez kendisinin içinde olmadığı olayları içeren iddiaları da birbiri ardına kitlelere aktarmaya başladı.

Suç örgütü liderinin “kısa bir kayboluş” sonrasında bu kez tarz değiştirmesi de dikkat çeken diğer bir husus. Büyük izleyici kitlesi edindiği video yayınlarına ara verdi. Şimdilerde sosyal medya hesabı üzerinden ifşaatlarına devam ediyor. Bu değişikliğin de kayboluşla ilgili olup olmadığı henüz bilinmiyor!

Hal böyle olunca da, özellikle sosyal medyada suç örgütü liderinin farklı kaynaklardan, bilhassa devlet içinden bilgilendirildiği değerlendirmeleri yapılmaya başlandı.

Daha önceki Büyüteç’te bugün yaşananlar ile ilgili bir MİT raporunun ortaya çıkmasını beklediğimi belirtmiştim. MİT’in bu konuda araştırmalar yapıp “yukarıya” raporlama yaptığı, gelişmeleri takip edenler arasındaki yaygın kanaat.

Şu ana kadar MİT’in hazırladığı herhangi bir rapor, “ima yollu da olsa” ortaya çıkmış değil.

Fakat suç örgütü liderinin yöntem değiştirip, kendisinin içinde olmadığı kimi gizli olayları, yaşananları ve temasları iddia biçiminde duyurması, akıllara “suç örgütü liderinin kaynakları kim ya da kimler?” sorusunu kuşkusuz getiriyor.

Çevremdeki pek çok kişi bu soruyu soruyor. Bir o kadarı da sorunun yanıtının peşinde. Suç örgütü liderine ciddi ve özel bilgilerin ulaşması bu görüşün yayılmasına neden oluyor.

 

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*