Avustralya’da başbakan yardımcısına “maske takmadın” cezası


New South Wales bölgesinde bir benzin istasyonuna giden Avustralya Başbakan Yardımcısı Barnaby Joyce, kapalı alanda maske takmadığı için 200 Avustralya doları (yaklaşık 151 ABD doları) para cezası aldı.

Avustralya Ulusal Partisi’nin de lideri olan Joyce, kendisi adına kesilen cezayı kamuoyu önünde doğruladı. Joyce, “Caltex istasyonuna gittim. Havalimanına gidiyordum ve depoyu doldurdum ve içeri girip ödeme yaptım. Fakat bu bana 200 dolara mâl oldu çünkü maske takmamıştım” dedi.

Yerel polis şikayet üzerine benzin istasyonuna gitti ve başbakan yardımcısına ceza kesti. Polis müdürü yardımcısı Gary Worbys, “Ceza kesilen şahıs polisle iş birliği yaptı ve üzgün olduğunu söyledi” dedi.

Başbakanlık yardımcısı görevini daha önce 2016-2018 yılları arasında yürüten Joyce, o dönemde cinsel saldırı suçlamaları sonrasında istifa etme kararı almıştı.

İlginizi ÇekebilirAvustralya'da salgın patladı: Pandemide yeni fazAvustralya’da salgın patladı: Pandemide yeni fazİlginizi ÇekebilirAvustralya ve ABD'de internet çöktü: Bankalar ve havayolları etkilendiAvustralya ve ABD’de internet çöktü: Bankalar ve havayolları etkilendi

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*