BioNTech ve Sinovac aşısı olacaklar dikkat! Yeni karar açıklandı!


Gelen bir son dakika haberine göre geçtiğimiz günlerde hastalığı geçirmiş olan ve ilk BioNTech dozu koronavirüs aşısı yaptıranlar için 2. Doza gerek görülmemiş, randevu alanların randevuları iptal edilmişti. Bugün Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklama yapan Bakan Koca, hastalığı geçirenler de iki doz aşı yaptırarak sertifika oluşturabileceklerini belirtti.

Bakan Koca, yaptığı açıklamasında, “Vatandaşlarımız hastalığı geçirmiş olsalar da iki doz aşı yaptırarak da aşı sertifikasını oluşturabilirler” ifadesini kullandı.

RANDEVULAR ERİŞİME AÇILDI

Alınan ilk karar sonrasında randevu alan binlerce vatandaşın randevuları iptal edilmişti. Ancak o karardan kısa bir süre sonra yeni bir karar alınarak, kişi hastalığı geçirmiş olsa bile 2. Doz koronavirüs aşısını yaptırabilecekleri duyuruldu.

An itibarıyla e-Nabız sistemi üzerinden hastalığı geçirenler için 2. Doz aşı randevuları açıldı. Konu kısa süre içerisinde sosyal medyada gündem oldu.

İSTEDİKLERİ AŞI TÜRÜNÜ TERCİH EDEBİLİRLER

Bakan Koca aynı zamanda Bilim Kurulu toplantısı sonrasında YouTube üzerinden yayımladığı açıklamasında, “Üçüncü doz aşı konusunda ise inaktif aşı olan 50 yaşından büyük vatandaşlarımız ve Sağlık çalışanlarımız 3. Doz aşılarını istedikleri aşı türü ile olabilirler” ifadesini kullandı.

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*