Bitcoin (BTC)’de Bu Metrik Tarihi Diplerde! Ne Anlama Geliyor?


Geçen Cuma Bitcoin ve kripto para piyasaları için son derece kanlı geçti. Peki böylesine yaşanan bir düşüşle ilgili olarak söylemlerde neler var?

Bitcoin için en acı verici satış

Moskovski Capital Baş Yatırım Sorumlusu ve aynı zamanda bir analist olan Lex Moskovski, son yaşanan düşüşle ilgili olarak genç Bitcoin kullanıcılarının en acı verici satış tecrübesiyle karşı karşıya kaldığını ifade ediyor. Lex Moskovki’nin en son tweet’lerine göre, BTC fiyatlarındaki gerilemenin ortasında, amiral gemisi kripto paranın sahipleri kripto paralarını büyük oranda zararına satıyorlar.

Moskovski, verileri lider blockchain veri ve istatistik sağlayıcısı Glassnode’dan alarak yorumluyor. Buna göre, elleri zayıf olan BTC sahipleri, şimdiye kadarki en acılı satışlardan geçiyor. Analistin belirttiğine göre belirli bir ticaret faaliyeti günü için tüm BTC adreslerinin toplu kar veya zararlarını gösteren Net Gerçekleşen Kâr/Zarar oranı, tarihi en düşük seviyelere ulaştı. Geçen Cuma, BTC kullanıcıları tarafından, kripto para aleminde geçen sene yaşanan Kara Perşembe’dekinden çok daha dramatik bir satış gerçekleşti ve 3.450.000.000 dolarlık benzersiz bir net satış oluştu.

Bitcoin

Metrik ne anlama geliyor?

Bu arada, önde gelen analistler Willy Woo ve Charles Edwards da dahil olmak üzere Moskovski’nin bazı takipçileri, trajedinin ölçeğinin büyük ölçüde Bitcoin (BTC)’nin piyasa değerindeki artışa atfedilmesi gerektiği görüşünde. Temel olarak, Bitcoin (BTC) üzerindeki satış baskısı, kısa vadeli sahipler grubundan geliyor. Bu açıklamada Moskovski, Bitcoin (BTC) analisti William Clemente’nin tahminlerini yineliyor.

En son The Pomp Letter bülteninde, Clemente, yeni başlayanlar tarafından yönlendirilen panik satışlarının ortasında uzun vadeli sahiplerinin agresif bir şekilde Bitcoin (BTC) satın aldığını belirtti. Clemente, kripto balinalarının Bitcoin (BTC) rallisinin yükselişi için “zemini hazırlıyor” olabileceğini de sözlerine ekledi. Kripto para alanında son yaşanan düşüşlere Kriptokoin.com olarak bakıldığında artık volatilitenin BTC için 30.000 dolar ile 40.000 dolar arasında olduğu görülüyor. BTC fiyatına bakıldığında fiyatın 32.850 dolar seviyelerinde olduğu görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*