CoinShares Açıkladı: Ethereum (ETH) İçin Kan Kaybı Devam Ediyor – Bitcoin Sistemi


Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), son 48 saat içerisinde hafif bir toparlanma yaşadı. ETH fiyatı yeniden 2.000 dolar üzerine çıkarak yatırımcıya umut verse de özellikle kurumsal yatırımcının tavrı değişmeden tam bir toparlanma beklemek zor olabilir.

“Kurumsal Yatırımcı Ethereum Satıyor”

Avrupa’nın en büyük dijital varlık yönetim firması olan CoinShares tarafından aktarılan bilgilere göre ise kurumsal yatırımcının fikri henüz değişmedi ve yakın zamanda da değişmeyebilir. CoinShares’in haftalık raporuna göre geçtiğimiz hafta kurumsal Ethereum fonundan 50 milyon dolarlık bir çıkış oldu. Ethereum’un 50 milyon dolarlık satış baskısı yemesine karşın Bitcoin’in ise alımlar ve satımlardan sonra sadece 1,3 milyon dolarlık satış baskısı yediği açıklandı. (Kurumsal yatırımcıların işemleri hesaplanmıştır)

CoinShares, bazı kurumsal yatırımcıların BTC satarken bazılarının ise aldığını vurguladı. CoinShares’in raporunda altcoinler hakkında da önemli açıklamalar yer alıyor. Rapora göre özellikle XRP ve Cardano fonlarından çıkışlar devam ediyor ve XRP fonundan 1,4 milyon dolar çıkarken Cardano fonundan sadece 100.000 dolarlık çıkış oldu. Bu da Cardano yatırımcılarının satış yapmak istemediğini gösteriyor.

Wave Financial uzmanı Justin Chuh ise konu hakkında yaptığı açıklamada kurumsal yatırımcının şu an için yeniden BTC’ye yönelik kolları sıvadığını vurguladı. Lider kripto para birimi Bitcoin de tam olarak basın saati itibarıyla 36.200 dolara kadar yükseldi. 7 gün içerisinde %12,7 yükseliş yaşayan BTC, 35.000 dolar üzerinde kapanış yapabilirse kurumsal yatırımcının da ilgisi artabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*