Delta varyantı ile ilgili korkutan örnek: Aşı olmayan herkese bulaştı


Yaklaşık 4 milyon insanı öldüren corona virüsünün mutasyona uğramış versiyonu Delta varyantı korku salmaya devam ediyor. Bilim insanları geliştirilen Covid-19 aşılarının Delta varyantına karşı etkisini incelemeye devam ederken, Avustralya’da aşı olmanın önemini tekrar gözler önüne seren bir örnek yaşandı.

Avustralya’da geçen hafta gerçekleşen ve 30 kişinin katıldığı bir doğum günü partisinde, bir kişinin corona virüsü olması neredeyse bütün davetlileri hasta etti. Avustralya’nın New South Wales eyaletinde görevli sağlık bakanı Brad Hazzard yaptığı açıklamada, “Partiye katılanlardan biri corona virüsü hastasıydı ve ‘süper bulaştırıcıydı’. Dolayısıyla etkinliğe katılan 30 kişiden 24’üne Delta varyantı bulaştı” dedi.

BİRİ TEK DOZ AŞI OLMUŞTU

Fakat etkinliğe katılanlardan sadece 6 kişiye virüs bulaşmadığını söyleyen Hazzard, bu kişilerin corona virüsü aşısı olduğunu duyurdu. ABC’ye konuşan Hazzard, “Size aşı olmanın ne kadar önemli olduğunu vurgulamak istiyorum, etkinliğe katılan ve hastalık bulaşan 24 kişi aşı olmamıştı. Aşı olan kişiler ise sağlıklı” dedi.

Hastalık bulaşmayanlardan birinin yaşlı bir birey olduğunu söyleyen Hazzard, hastalıktan korunan bir diğer kişinin ise tek doz aşı olduğunu dile getirdi.

İlginizi ÇekebilirCorona virüsü kabusu bitmiyor: Delta varyantının öldürücülüğü belirlendiCorona virüsü kabusu bitmiyor: Delta varyantının öldürücülüğü belirlendiİlginizi ÇekebilirTürkiye'de kullanılan BioNTech/Pfizer aşısıyla ilgili müthiş bulguTürkiye’de kullanılan BioNTech/Pfizer aşısıyla ilgili müthiş bulgu

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*