Düşen uçaktan sağ kurtulan mühendis kaza anını anlattı


Pakistan Uluslararası Havayollarına (PIA) ait PK 8303 sayılı Lahor – Karaçi seferini yapan bir yolcu uçağı, Karaçi Havalimanı yakınlarında bir yerleşim alanına düştü. Düşen uçaktan yalnızca iki kişi kurtuldu.

 

 

İerisinde 99’u yolcu 8’i mürettebat toplam 107 kişinin bulunduğu uçak Karaçi Havalimanı yakınlarında düştü. Karaçi Belediye Başkanı, kazadan kurtulan olmadığını söylemiş ancak daha sonra iki kişinin kurtulduğu öğrenilmişti.

Enkazdan sağ kurtulan iki isimden biri Muhammed Zubair oldu. Zubair pilotun birkaç kez iniş yapmaya çalıştığını ancak yere dokunduktan sonra uçağın tekrar havalandığını 10 dakika sonra da kazanın gerçekleştiğini söyledi.

 

 

Zubair kaza anını şu sözlerle anlattı: “Sadece duman ve ateş görüyordum. Her yerden çığlık sesi geliyordu. Kimseyi göremiyordum ama çığlıklarını duyuyordum.

Enkazdan ağırlı yaralı olarak çıkartılan Panjub Bankası Başkanı Zafar Masud tedavi altına alındı.

Pakistan medyasında yayınlanan haberde, uçağın pilotunun kuleye, “Doğrudan ilerliyoruz, motoru kaybettik” dediği belirtilmişti.

KAYNAĞI GÖR

TFF’den kalan malar iin fla karar!

29 Mayıs 2020 admin 0

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan son dakika açıklamasına göre, Süper Lig ve TFF 1. Lig’de kalan müsabakaların seyircisiz oynanmasına karar verildi. TFF’den yapılan açıklama şöyle: “Covid-19

O ülkede ikinci dalga büyüyor!

29 Mayıs 2020 admin 0

Güney Kore’de son 2 günde yeni koronavirüs vakalarının artmasının ardından, 200’den fazla okulda eğitime yeniden ara verildi. Ülkede önceki gün 79, dün de 56 yeni

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*