Duygu Delen’in ölümünde katil zanlısı için yeniden tutuklama kararı


10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen tahliye kararına Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan itiraz üzerine dosya bir üst mahkeme olan 11. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmişti.

Dosya ile ilgili incelemesini tamamlayan 11. Ağır Ceza Mahkemesi, Mehmet K’nın yeniden tutuklanmasına karar verdi. Tutuklama kararı, kolluk kuvvetlerine bildirildi.

Kararı sosyal medya hesabından duyuran Duygu Delen’in ailesinin avukatı Ömer Faruk Akan, “Gaziantep 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nce M.K hakkında verilen tahliye kararına yapılan itiraz, Gaziantep 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilmiş oluq M.K hakkında yeniden tutuklama kararı verilmiştir” paylaşımı yaptı.

Duygu Delen’in Mehmet K.’nın evinin balkonundan düşmesiyle ilgili olarak geçtiğimiz hafta Gaziantep 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, Mehmet K. Hakkında mahkeme tarafından ev hapsi koşuluyla tahliye kararı verilmiş, bu karar Delen’in ailesi ile kadın dernekleri tarafından tepkiyle karşılanmış, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı da karara itiraz etmişti.

İlginizi ÇekebilirDuygu Delen'in annesi: Mehmet Kaplan'a verilen ev hapsi ödül gibi olduDuygu Delen’in annesi: Mehmet Kaplan’a verilen ev hapsi ödül gibi olduİlginizi ÇekebilirDuygu Delen davasındaki karara başsavcılıktan itirazDuygu Delen davasındaki karara başsavcılıktan itiraz

 

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*