Elon Musk’ın Çağrısı İşe Yaradı: Bu Altcoin Uçuyor!


Son zamanlardaki düşüşe rağmen, 8 Haziran’da 0.052 dolardan işlem gören, Perlin (PERL) isimli bir altcoin, 18 Haziran’da 0.134 dolara kadar yükselip yüzde 140’lık bir artış yaşadı. Ortalama 24 saatlik işlem hacmi de 3 milyon dolardan 122 milyon dolara yükseldi.

10 günde yüzde 140 yükseldi: Perlin’in artışının ardında neler var?

PERL’e yönelik talebi neler artırdı? Uzmanlara göre PERL.eco kayıt defterinin piyasaya sürülmesi, PerlinX’in Binance Smart Chain’de piyasaya sürülmesi ve token sahiplerinin çeşitli yollarla getiri elde etmesinin sağlanması altcoin’de yükselişe sebep oldu. PERL’ün yüksleişinin en önemli sebeplerinden birinin, gerçek dünyadaki biyoekolojik varlıkların tokenleştirilmesini sağlayan “Gezegensel Ekosistem Kayıt Defteri” PERL.eco’nun yayınlanması olduğu düşünülüyor.

Projenin blog sayfasına göre, PERL.eco “likidite havuzları ve biyoçeşitlilik ve karbon kredilerinin merkezi olmayan finans ile tokenleştirilmesi yoluyla biyosfer ekonomisini demokratikleştirme girişimidir”. İnsanların PERL tokenini elinde tutması için ekip, yatırımcılara bir teşvik sunuyor. Buna göre, tokenize edilmiş karbon kredileri airdrop olarak token sahiplerine dağıtılacak. Böylece karbon ayak izlerini dengelemek veya likidite havuzunda ticaret yapabilmek için kullanılabilecek.

Altcoin projesinin BSC entegrasyonu da yükselişe yol açmış olabilir

Binance Smart Chain üzerinde PerlinX, Nisan ayında piyasaya sürüldü. Bu gelişmenin amacı, işlem ücretlerini düşürmeye yardımcı olmaktı. PerlinX’in BSC üzerinde faaliyete geçmesi, PerlinX’in likidite havuzlarının PancakeSwap’te listelenmesine de izin vermişti ve PerlinX topluluğuna sunulan “farming” fırsatlarının sayısı arttı. PERL likidite sağlayıcıları için ek bir bonus olarak, PancakeSwap’te kazanılan getiriler, protokolün yerel CAKE tokeni olarak ödenir ve daha sonra bir bileşik faiz biçimi olarak PERL kazanmak için Perlin havuzuna yeniden yatırılabilir.

IBM Avrupa’da Blockchain Tabanlı Yeşil Enerji Ağı Oluşturuyor

“Yeşil enerji” vurgusu

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere özellikle Elon Musk’ın, Tesla’nın bir ödeme seçeneği olarak BTC’yi kabul etmeyeceğini duyurmasının ardından kripto para alanında yeşil enerji hareketi ivme kazandı. Musk, BTC’nin üretiminin fazla fosil yakıt tüketimine olan bağlantısına ilişkin endişelerini dile getirmişti. O zamandan beri yeşil enerji hareketi ve atmosferdeki artan karbondioksit miktarıyla ilgili endişeler, ilginin bu tarz altcoin’lere yönelmesini sağlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*