Foto Muhabiri Bülent Kılıç Yaşadıklarını Anlattı: ‘Beni Öldürmeye Çalıştılar, Emniyet Müdürleri Özür Diledi’


Ana Sayfa > Haberler > Gündem
0PAYLAŞIM

Onur Haftası’nda polis şiddetine maruz kalan ve boynuna basılarak darp edilen foto muhabiri Bülent Kılıç yaşadıklarını anlattı. 

Kılıç “Orada bir gazeteci öldürülmeye çalışıldı. Orada o insanlar tepki vermese benim oradan cesedim çıkardı” ifadelerini kullandı. 

AFP foto muhabiri Kılıç dün Taksim’de polisler tarafından yere yatırılarak darp edilmişti.

Kılıç gözaltına alınma ilişkin detayları paylaştı: 

“Bir anda polis, kameramı kaldırıyordum, bileğimden tutup kamerayı yüzüme vurunca ben de sinirlenip sakin olması gerektiğini söyledim. O da bana kimliği sordu. Elimi çantama attım, fırsat vermeden bir anda barikatın öbür tarafına, yan sokağa sürüklemeye başladılar. Elimdeki kameraları kırılmasın diye boynuma takmaya çalışırken polis elimden kamerayı alarak yere fırlattı. Kamera yere fırlayınca ben bu işin kontrolden çıkmaya başladığını anladım. Orada kontrolsüz dehşet bir şey var, saldırganlık var. Yere yatırdılar, hava çok sıcak, ağzımda maske var, yerde dört polis üstümde, bir tanesi boynuma bastırıyor, ‘ben gidiyorum’ dedim. Nefesim kesildi. Herhangi bir insan bu yaşananın çok da önemli olmayan, üzerinde düşünülmeyen bir şey olduğunu iddia ediyorsa spor olsun diye dört kişiyi alsın sırtına nefessizlik neymiş, ‘eyvah gidiyorum’ hissi neymiş onu anlatsın bana.”

‘Ben öldürülmeye çalışıldım…’

Kılıç açıklamasının devamında şunları aktardı: 

“10 senedir profesyonel savaş fotoğrafı çektiğini bildiren Kılıç, “Ben, dün savaş meydanında aldığım riskin aynı düzeyinde bir risk aldım. Çünkü ben öldürülmeye çalışıldım. Orada o insanlar tepki vermese, yan taraftaki karanlık İmam Adnan Sokak’ta olsaydım benim oradan cesedim çıkardı” dedi.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*