Google’a beklenen özellik sonunda geliyor


Google, güvenilir olmayan sonuçlara sahip olabilecek bir konu aradıklarında insanları bilgilendirecek yeni bir özelliği, tarayıcısında kullanıma sundu. Son dakika haberlerinde güvenilir sonuç sunamayan Google, kullanıcıları daha sonra tekrar aramaya yönlendirecek uyarılar sunacak.

Samsung, Huawei ve Xiaomi telefonlarda görülen Google sürekli duruyor hatası çözüldüSamsung, Huawei ve Xiaomi telefonlarda görülen Google sürekli duruyor hatası çözüldü

Android telefonları hırsızlardan koruyacak özellikAndroid telefonları hırsızlardan koruyacak özellik

SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN UYARIDA BULUNACAK

Google, özellikle son dakika haberlerinde güvenilir sonuçlar sunmaya odaklanıyor. Şirket, paylaştığı yeni bir duyuruda kullanıcıların arama yaptığı sırada bazen güvenilir bilgilerin çevrimiçi olmadığını söyledi ve bu durumda kullanıcıların uyarılacağını belirtti.

Yanlış bilgi yayılması nedeniyle eleştirilerle mücadele eden Google, bu konuda yeni bir özelliği kullanıma sokuyor. Kullanıcıları gördükleri sonuçların hızla değiştiği ve güvenilir bir kaynağın arama sonuçlarında henüz yer almadığı konusunda “Görünüşe göre bu sonuçlar hızla değişiyor.” başlığı altında “Bu konu yeniyse sonuçların güvenilir kaynaklar tarafından eklenmesi bazen zaman alabilir.” ifadeleriyle uyarıyor.

ABD’DE KULLANIMA SUNULDU

Google, bu özelliği sayesinde özellikle son dakika haberlerinde yaşanabilecek olan güvenilir olmayan kaynaklardan elde edilen yanlış bilgilerin yayılması problemini çözmeyi amaçlıyor. Özellik şu an için yalnızca ABD’de İngilizce aramalar için kullanıma sunuldu. Arama devi, ilerleyen zamanlarda özelliğin kullanım alanını genişletmek istiyor.

 

KAYNAK: DONANIMHABER, HABER7

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*