iOS Cihazlarda Wi-Fi’ı Bozan Yeni Bir Hata Bulundu


Daha 2 hafta önce iOS cihazlarda keşfedilen ve Wi-Fi ağlarına bağlanma özelliğini tamamen devre dışı bırakan bir hatanın ardından yine Wi-Fi’a bağlanmayı ortadan kaldıran bir hata daha keşfedildi.

Daha geçtiğimiz haftalarda iOS cihazlarda Wi-Fi özelliğini tamamen ortadan kaldıran bir hata bulunmasının ardından çok geçmeden yeni bir hata daha keşfedildi. Bu hata tetiklendiğinde yine Wi-Fi’ı tamamen devre dışı bırakıyor.

2 hafta önce ortaya çıkan hatadaki Wi-Fi ağı adı “%p%s%s%s%s%n” idi. Eğer telefonunuz bu isimde bir Wi-Fi ağına bağlanırsa Wi-Fi özelliği tamamen devre dışı kalıyordu. Bu seferki hata da bir Wi-Fi ağı adı.

Eğer ‘%secretclub%power’ isminde bir ağ bulursanız bağlanmayın

Paylaşımı görüntüleyemiyorsanız buraya tıklayın.

“‘%secretclub%power’ adını taşıyan halka açık bir Wi-Fi barındırarak herhangi bir iOS aygıtının Wi-Fi’ını kalıcı olarak devre dışı bırakabilirsiniz. Ağ ayarlarının sıfırlanması, işlevsellik için kesin bir çözüm sunmaz.”

Bu noktada artık ‘%s’, ‘%p’ ve ‘%n’ karakter dizilerini kullanan Wi-Fi ağı isimlerinin hataya sebep olduğu düşünülüyor. Önceki ağ adında ağ ayarlarını sıfırladığınızda hata düzeliyor ve telefonunuz tekrardan internete bağlanabiliyordu. Ancak sorunu ortaya çıkaran kişi, ağ ayarlarını sıfırlamasına rağmen hatanın bu kez devam ettiğini söylüyor.

İLGİLİ HABER

4 nm Snapdragon 895’ler, Hem Samsung Hem De TSMC Tarafından Üretilecek

Bu noktada yapılabilecek tek seçenek, cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamak gibi görünüyor. Ancak bunun test edilip onaylanmış bir yol olmadığını ve bir garantisinin olmadığını da belirtmek gerek.

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*