iOS kullanıcıları dikkat! Wi-Fi öldüren hata tespit edildi


Android ve iOS işletim sistemleri uzun süredir geliştiriliyor. Sürekli güncellenen ve yeni özellikler kazanan bu yazılımlar, genellikle kullanıcı dostu olarak anılıyor. Ancak yenilik daima iyi sonuçlar getirmiyor. Yenilenen yazılım, dönem dönem çeşitli hatalar neden olabiliyor. Tıpkı bu senaryo’da Apple’ın olduğu gibi.

Apple’ın başı kendi işletim sistemiyle belada. Geçtiğimiz haftalarda bulunan Wi-Fi sorunun ardından bir yenisi ortaya çıktı. Carl Schou isimli analist, iPhone’lardaki bağlantı özelliklerini devre dışı bırakan bir kod daha buldu.

iPhone 13 ile tüm Apple cihazları şarj edilebilir

iPhone 13 ile tüm Apple cihazları şarj edilebilir

Yakın tarihte karşımıza çıkacak Apple’ın iPhone 13 serisi akıllı telefonları beklenen şarj yeteneğine kavuşuyor.

iOS cihazlarınızda bu Wi-Fi ağ adını kullanmayın

Kısa süre önce ortaya çıkan bir bilgi, iPhone’lardaki bir hatayı ortaya çıkarmıştı. Wi-Fi ağ adını “%p%s%s%s%s%n” yapan Carl Schou, telefonun kablosuz özelliğinin tamamen devre dışı kaldığını fark etti. Bu olayla tüm dünyanın gündemine gelen analist, daha fazlası olabileceğinden şüphelendi.

Bu nedenle çeşitli denemeler yapan Carl Schou, bu denemeler sırasında benzer sorunlara neden olan bir hata daha keşfetti. “‘%secretclub%power” isimi ikinci isme ulaşan analist, Wİ-Fi adını bu şekilde değiştiren iOS cihazların, kabosuz özelliğinin kalıcı olarak devre dışı kaldığını fark etti.

Genellikle Wi-Fi ayarları sıfırlandığına sorun düzeliyor. Ancak Shou, iki iOS cihazda herhangi bir düzelme yaşanmadığını ve cihazların şu an için kullanılamaz olduğunu belirtti. Sorunun tam olarak neden kaynaklandığı şu an için belirsizliğini korurken, “%s, %p ve %n” karakterlerinin hatanın temel nedeni olduğu düşünülüyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz. Hatalı Wi-Fi adını kullanmayı denediniz mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*