iPhone 12 mini, Samsung Galaxy S21 Ultra’yı geride bıraktı


Apple’ın iPhone 12 ailesinin en uygun fiyatlı modeli 12 mini, özellikleri ile birçok tüketicinin dikkatini çekiyor. Ancak cihazın boyutunun küçük olması nedeniyle batarya performansı soru işaretiydi. iPhone 12 mini batarya performansı için DxOMark testine girdi ve sonuç beklentileri aştı. 12 mini, Exynos’lu Samsung Galaxy S21 Ultra 5G‘yi geçmeyi başardı.

OnePlus artık Türkiye’de! İlk model satışta

OnePlus artık Türkiye’de! İlk model satışta

Akıllı telefon sektöründe amiral gemisi katili olarak bilinen OnePlus resmi olarak Türkiye’ye giriş yaptı. İşte satışa sunulan ilk telefon!

iPhone 12 mini batarya performansı DxOMark’a göre Galaxy S21 Ultra 5G’den daha iyi

Android ve iOS rekabetinin iki üst segment cihazı batarya noktasında birbiriyle yarıştı. iPhone 12 mini‘nin bataryası DxOMark’tan 59 puan alırken, Exynos’lu Galaxy S21 Ultra 57 puanda kaldı. Diğer yandan Snapdragon işlemcili S21 Ultra’nın aynı testten 70 puan aldı.

iPhone 12 mini batarya performansı DxOMark testine göre zirveyle rekabet edemiyor. Telefon 57 puanla, DxOMark’ın test ettiği 21 model arasında 18. sırada karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda daha iyi bir kıyas yapmak için zirvede yer alan Samsung Galaxy M51‘in testte 88 puana ulaştığını göz önüne alabiliriz. Diğer yandan iPhone 12 Pro Max DxOMark’ın değerlendirmesinden 78 puan almıştı.

DxOMark, iPhone 12 mini’yi 3 ana başlıkta derecelendirdi. Bu başlıklar arasında cihaz verimlilik noktasında zirveyi gördü. Telefon verimlilik için 100, şarj olma için 73 ve otonomi (pil yönetimi) noktasında 41 puan aldı. Ayrıca teste göre 12 mini; yoğun kullanımda 25 saat, ortalamada 40 saat ve hafif kullanımda 57 saat kullanım süresi veriyor. Cihazın şarj olma süresi ise kablo ile 1 saat 44 dakika sürüyor. Kablosuz şarjda ise 2 saat 20 dakikada telefon tam şarja ulaşıyor.

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*