iPhone 13 Pro’nun Bazı Kamera Özellikleri Ortaya Çıktı


Ming-Chi Kuo, yaklaşan iPhone 13 ailesinin Pro modelleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Deneyimli Apple analisti tarafından yapılan açıklamalara göre iPhone 13 Pro ile iPhone 13 Pro Max, otomatik odaklama özelliğine sahip ultra geniş açılı kamera ile gelecek.

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, deneyimli Apple analisti Ming-Chi Kuo‘nun bazı açıklamalarından bahsetmiştik. Bu açıklamalara göre Apple, 2022 yılında 6,7 inç ekranlı ve uygun fiyatlı “iPhone 14 Max”i tanıtacaktı. Kuo bugün, yeni bir açıklama daha yaptı. Bu kez 2021 model iPhone’lara atıfta bulunan analist, iPhone 13 ailesinin bazı kamera özelliklerini açıklamış durumda.

Ming-Chi Kuo’nun yaptığı açıklamalara göre iPhone 13 ailesi, ultra geniş açılı kamera konusunda önemli bir yenilikle gelecek. Bu yenilik, otomatik odaklama özelliği olarak karşımıza çıkacak. Böylelikle Apple, bugüne kadar kullanmış olduğu sabit odaklı lenslerden vazgeçerek, Android ekosistemindeki rakiplerinin yolundan gitmiş olacak. Zira bugün piyasaya sürülen üst düzey Android telefonların çoğu, otomatik odaklama özelliğine sahip kameralar kullanıyor.

iPhone 13 ailesinin kameraları da büyüyecek

iPhone 13

Apple analisti, daha önce yaptığı bazı açıklamalarda Apple’ın lens boyutlarını artırmayı planladığını söylemişti. Son açıklamasında da bu düşüncenin arkasında duran Kuo, lenslerin büyüyeceğini ve bu sayede de görüntü kalitesinin artacağını belirtiyor. Bu arada, Kuo’ya göre otomatik odaklama özelliğine sahip olacak ultra geniş açılı kameranın yalnızca iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max‘te olacağı ifade ediliyor. 

İLGİLİ HABER

Apple, İstediği Verimi Alamadığı iPhone 12 mini’nin Üretimini Durduruyor

Daha önce ortaya çıkan bilgiler, iPhone 13 ailesi ile iPhone 12 ailesinin büyük oranda aynı tasarıma sahip olacağını ve ortak özelliklerle donatılacağını gözler önüne seriyor. Ancak iPhone 13 ailesinde büyüyecek bataryalar, yaklaşmakta olan telefonların biraz daha kalınlaşmasına yol açacakmış. Apple, yeni amiral gemisi telefonlarını büyük ihtimalle eylül ayında duyuracak.

Kaynak :
https://www.iphonehacks.com/2021/06/kuo-iphone-13-pro-ultra-wide-camera-feature-autofocus.html

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*