iPhone 13 tasarımı nasıl olacak? Yeni görüntüler


Apple’ın en yeni cihazı iPhone 13 ile ilgili sızıntılar ve söylentiler gelmeye devam ediyor. Bu kez en yeni “kukla” model DuanRui tarafından sızdırıldı. DuanRui‘nin yaptığı paylaşımlara göre standart boyutlu iPhone 13 üzerinde yeni çapraz çift kamera düzeni ve biraz daha büyük çentik dikkat çekiyor.

Modeller, iPhone 13 ve iPhone 13 Mini‘ye gelen yeni kamera düzenin yanı sıra iPhone 13 Pro‘da daha kalın bir genel tasarım ve daha büyük bir kamera çıkıntısının olduğu da gösteriyor.

iPhone 13’ün ekranı nasıl olacak ?

iPhone 13’ün ekranı nasıl olacak ?

iPhone serisi bazen yazılım ile bazen ise yeni cihazlar çıkarak kendini güncel tutan . İşte yeni iPhone 13’ün tahmin edilen özellikleri

Yeni iPhone’lar gezegen fotoğrafçılığı vaat ediyor

Bu yıl Apple’ın iPhone 13’te birkaç önemli kamera geliştirmesi yapması bekleniyor. Yeni “Pro” modellerinde, daha geniş f/1.8 diyafram açıklığına, altı elemanlı bir lense ve otomatik odaklamaya sahip yükseltilmiş bir Ultra Geniş Kamera lensi yer alacak.

Ek olarak Ultra Geniş Kamera lensi yükseltmesinin dört iPhone 13 modeline de gelebileceğine dair bazı söylentilerin olduğunu belirtelim. Sensör kaydırma sabitlemesinin tüm iPhone serisinde genişletilmesi ve kamera sarsıntısını azaltarak düşük ışık performansında ve sabitlemede de iyileştirmelerin gelmesi bekleniyor.

Ancak bu özelliğin yalnızca Pro modellerinin Geniş lensi ve Ultra Geniş lensi için mevcut olacağı söyleniyor. Bir başka söylentiye göre ise yeni iPhone modellerinin Portre Modu videoları çekebileceğini de iddia ediyor.

Tüm bu kamera özelliklerine ek olarak iPhone 13 modellerinin gökyüzünü yakalamak için astrofotografi kamera özelliklerine sahip olacağı da iddialar arasında. Bu iddiaya göre yeni iPhone gökyüzüne doğrultulduğunda etkinleşen ve cihazın ayı, yıldızları, diğer eserleri algılamasını ve pozlamayı ayarlamasını sağlayan özel bir mod içerebilir.

Söylentiler doğruysa, bir kaynağa göre tek tek lensler cihazın gövdesinden daha az dışarı çıkabilse de, tüm bu iyileştirmelerin biraz daha büyük bir kamera çıkıntısı gerektireceği düşünülüyor.

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*