Kripto para dünyasına büyük şok: Binance İngiltere’de yasaklanıyor(Güncelleme)


Popülarite ve hacim açısından kripto para piyasasının en büyük borsası olarak gösterilen Binance hükümetlerin kıskacı altında. Dolandırıcılık olaylarını sebep gösteren hükümetler Binance’in yazılı faaliyet izni almasını istiyor. 

Binance İngiltere’de sıkıntıda

Kısa süre önce Japon düzenleyici kurumları Binance’in yazılı izin almadan ülkede faaliyet gösteremeyeceğini açıklamıştı. Bugün ise İngiltere Mali Yürütme Ofisi benzer bir uyarı yaptı. 

Ofis Binance borsasının resmi izin almaksızın ülkede faaliyet gösteremeyeceğini açıkladı ve Çarşamba gününe kadar ürün ve pazarlama faaliyetlerini durdurmasını istedi. Bunu da kullanıcılara bir bildiri ile iletmesi gerekiyor. 

Binance ülkede bir iştirak satın alarak onay sürecine girmeyi ve faaliyetlerini öyle sürdürmeyi planlıyordu ancak henüz bir gelişme olmadı. Yetkililer sahte kripto cüzdanlar ile 80’den fazla kişinin dolandırılması olayında Binance’in etkisiz kalmasını eleştiriyor ve yakın dönemde bankalardan kripto para borsalarına para aktarımını engellemeyi planlıyor. Binance ise İngiliz kolluk kuvvetleri ile sürekli temas halinde olduklarını ve dolandırıcılığa geçit vermeyeceklerini ifade ediyor. Bazı kaynaklar ise kaldıraçlı işlemler için bu yasağın alındığını iddia ediyor. 

Güncelleme: Binance yaptığı açıklamada; Mayıs 2020 tarihinde Binance Markets Limited şirketini satın aldığını ancak henüz faaliyet izni olmadığını, yasaklamaların Binance.com ile bir ilgisinin bulunmadığını duyurdu.
 

 

Yorum Yaz

Paylaş

Abone ol


Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:

DH Android Uygulamasını İndir
DH iOS Uygulamasını İndir

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*