‘Musk’ın favorisi’ Dogecoin tepetaklak – Diken


Milyarder işadamı Elon Musk’ın tweet’leriyle 0,73 dolara kadar çıkan Dogecoin tepetaklak oldu. Son 24 saatte yüzde 27 değer kaybeden Doge, 0,16 dolara kadar indi.

Fotoğraf: Reuters

Sayıları her geçen gün artan kripto para birimleriyle dalga geçmek için kurulan Dogecoin adlı kripto paranın piyasa hacmi son bir yılda 80 kattan fazla artarak 2 milyar doları aşmıştı. Ancak Dogcoin’i tepe fiyatlardan cüzdanlarına koyanların zararı bugün itibariyle yüzde 75’in üstüne çıktı. Yine de yıl geneline bakıldığında Doge’deki kazanç hala yüzde 3 bin 500’den fazla.

Dün, 0,28 dolarda bulunan Doge, Çin’in kripto para madenciliğine yönelik kısıtlamalarının da etkisiyle bugün sabah saatleri itibariyle 0,19 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Çin’in kısıtlama kararlarının kripto para piyasalarına etkileri ise devam ediyor. Dünü ciddi anlamda değer kaybıyla geçiren Bitcoin ve altcoinlerde bugün de dönüş sinyalleri zayıf. Öğle saatleri itibariyle Bitcoin 32 bin 140 dolar bölgesinde bulunurken, Ethereum bin 895, Ripple 0,59, BNB ise 271 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kripto paralar Çin etkisiyle yeni haftaya sert düşüşle başladı

Kripto madencileri Çin’deki faaliyetlerini durdurdu

Çin kısıtlama çağrısını yineledi, Bitcoin sert düştü

Musk’ın ‘şakası’ sonrası Dogecoin çakıldı

Fiyatı katlanarak yükseliyor: Dogecoin için 8 Mayıs beklentisi

Bitcoin’le dalga geçmek için kurulmuştu: ‘Dogecoin’in piyasa hacmi 2 milyar doları aştı

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*