Önümüzdeki 30 Yıl İçin Altın Değil! Bu Varlığı Tutuyorum


Meksika’nın en zengin üçüncü kişisi olan Ricardo Salinas Pliego, Bitcoin’i incelediğini ve onu Altın dahil mevcut diğer her varlığa benzettiğini açıkladı. Net varlığı 13 milyar doları aşan işadamı, Bitcoin’in gelecekte bir değer deposu olarak başarısını garanti eden eşsiz özellikler sunduğuna inanıyor.

Bitcoin’in sınırlı arzı önemli bir özellik

Bir röportajda Piliego, Bitcoin’in 21 milyonluk sınırlı arzının anahtar olduğunu açıkladı. Bu durum, değer kaybetmediğini garanti ederek daha fazla üretilemeyeceği anlamına geliyor. Milyarder’e göre bu durum BTC’yi diğer kripto para birimlerinden ayıran önemli bir özellik. Sınırlı bir arza sahip olmanın ötesinde, Bitcoin’i uluslararası değere sahip olduğu ve küresel düzeyde muazzam bir likidite ile işlem gördüğü için öven Piliego, bu durumun, her yatırımcının portföyünde bulunması için yeterli bir neden olduğuna dikkat çekiyor.

Ricardo, fiat paranın bir dolandırıcılık olduğunu belirtiyor. Ulusal para biriminin (Meksika Pezosu) 1981’den bu yana dolar karşısında değer kaybı yaşadığını ifade ediyor. Piliego, Meksika, Venezuela ve Arjantin gibi ülkelerde yüksek enflasyon oranlarının ardından para sisteminin tamamen çöktüğüne dikkat çekiyor. Özellikle, Zimbabwe’de ülke, yakın zamanda yeniden uygulamaya konan Zimbabwe dolarını (ZWL) kabul etmeyen bireyler ve şirketler için cezalar getirdiği için para biriminin kullanılmasını sağlamak için çaresizdir. Yaklaşık 10 yıldır ülke, dolara karşı çöküşünden sonra para birimini kullanmıyor.

Altın değil Bitcoin alacağım

Bozuk bir finansal sistemin ürünü olan itibari para ile Ricardo, çatlakların ABD’de zaten ortaya çıktığını da sözlerine ekledi. Ünlü milyardere önümüzdeki 30 yıl içinde ne tutacağı sorulduğunda kesinlikle fiat para biriminde durmayacağını, devlet tahvili almayacağını ancak Bitcoin alacağını ifade ediyor.

Kriptokoin.com olarak vurguladığımız üzere son aylarda Güney Amerika’dan gelen Bitcoin’e ilgi arttı. El Salvador Eylül ayında Bitcoin’i yasal para birimi olarak tam olarak uygulamaya hazırlanıyor. Paraguay da değişen trendlere ayak uydurmak için önümüzdeki ay bir Bitcoin yasası çıkarmayı planlıyor. Meksika’daki en zengin adamlardan biri şu anda Bitcoin’i destekliyorken, Meksika dijital varlığı keşfetmenin yolunu bütünüyle açıyor olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*