Ripple Yatırımcılarını Üzen Haber: 3 Teklif Masada!


Flare Network, Spark Token (FLR) dağıtımını değiştirmek için 3 teklif hazırlamıştı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ripple sahiplerinin uzun bir süredir beklediği airdrop, lansmandan hemen önce yolda önemli bir çıkmazla karşı karşıya kaldı.

Flare Network, Spark Token (FLR) dağıtımı için 3 teklif hazırladı

Bir blog gönderisine göre önerilen değişikliklerin, kripto para birimi satarken ortaya çıkan olağan sermaye kazançları vergisine ek olarak airdrop’ları vergilendiren yargı bölgelerindeki XRP sahiplerini desteklemesi amaçlanıyor. Yeni teklifler daha sonra rafa kaldırıldı ve esas olarak ABD’de yaşayan insanlara fayda sağlanması amaçlandı.

Bir DeFi Trader'ı 1inch Airdrop'undan 20 Milyon Dolar Kazandı!

Flare’in orijinal planı, uygun XRP sahiplerine talep edilebilir Spark’larının yüzde 15’ini bir kerede ve kalan tokenleri aylık oalrak göndermek ve dağıtımı en az 25, en fazla 34 ayda tamamlamaktı. Blog gönderisine göre, uzun vadeli dağıtımlar büyük bir vergi endişesi haline gelebilir. Blog’da “Özellikle, mainnet’e geçilmesinden sonra Spark tokeninin fiyatlandırılması nedeniyle yüzde 15’lik ilk dağıtımın değil, aylık %3’lük uzun vadeli dağıtımın vergi amaçlı gelir olarak kabul edilebileceğine dair bir endişe var,” ifadeleri kullanılıyor.

İşte Ripple (XRP) yatırımcılarının merakla beklediği airdrop’a yönelik 3 teklif

Spark token dağıtımını değiştirmek için üç teklif, o zamandan beri rafa kaldırıldı. İlk teklif, Spark Token’ın ilk yüzde 15’lik airdrop’u için alıcılara bir seçenek sunacak. Dağıtımın geri kalanını satın almak için FLR’lerin küçük bir miktarını yakacak. Buy Through Burn olarak adlandırılan bu teklif, ardından gelecek airdrop dağıtımlarında vergi ödeme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Ancak yine de gelecekteki token satışlarında sermaye kazancı vergisine tabi olacak. Ardından kalan yüzde 85, aylık yüzde 3’lük  gelirle dağıtılacak.

Ripple Davası Yeni Gelişmelerle Gündemde: İşte Yaşananlar...

Distribution Halt olarak adlandırılan ikinci teklifte ise ilkinden sonra herhangi bir dağıtımı duraklatılacak. Bu nedenle, XRP sahiplerine ilk yüzde 15 airdrop hakları verilecek ve ardından kalan tüm tokenler takılarak kullanıcılara ilk airdrop’dan sonra arzın yüzde 100’ü verilecek. Üçüncü teklif ise mevcut planı korumaktı.

Flare Network CEO’su Hugo Philion, FLR dağıtımını değiştiren teklifleri iptal ettiğini açıkladı. Sonuç olarak Flare, üç seçeneği bir yönetişim oylamasından geçirmeyi ve girişimin kendi görüş ve araştırmalarını içeren bir taslağı dahil etmeyi planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*