Samsung, İlk Akıllı Saati Galaxy Gear’ın Desteğini Kesiyor


Samsung, ilk akıllı saatinin desteğini kesme kararı aldı. Şirketin 8 yıl önce çıkardığı saatte artık Galaxy Store kullanılamayacak.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bugüne kadar canlı tuttuğu bir efsanesine veda ediyor. Yakın zamanda alınan karara göre şirket, yıllar önce çıkan Galaxy Gear akıllı saatine desteğini kesiyor.

Galaxy Gear, Samsung’un çıkardığı ilk akıllı saatti. 8 sene önce çıkan cihaz bugüne kadar güncelleme almaya devam etti. Ancak şirket 5 Ağustos tarihinde buna son verecek.

Galaxy Gear’ın desteği kesiliyor

galaxy gear

Samsung, ilk akıllı saati Galaxy Gear’ı 2013 yılında çıkardı. Bu, teknoloji sektöründeki zaman kavramına göre bayağı eski bir tarih. Çünkü 2013, iPhone dışındaki akıllı telefonların yaygınlaşmaya başladığı zamana tekabül ediyor. Bu bilgi de Galaxy Gear’ı oldukça uzun ömürlü kılıyor. 

Ancak tabii ki her teknolojik ürününün destek ömrü bir gün bitiyor. Samsung’un aldığı yeni kararla artık bu akıllı saatin Galaxy Store desteği son buluyor. Şirket, kullanıcılara cihazı kullanmaya devam edebilmeleri için Tizen adlı akıllı saat işletim sistemine geçiş yapmayı öneriyor.

Galaxy Gear neden özeldi?

galaxy gear

İLGİLİ HABER

Apple Watch, Kalp Ritmi Sensörüyle Bir Kadının Hayatını Kurtardı

Galaxy Gear, çıktığı döneme damgasını vuran yenilikçi bir akıllı saatti. Samsung’un bu kategorideki ilk ürünü olan saat, özellikle Galaxy Note 3’le birlikte çalışmak için tasarlanmıştı. 512 MB RAM ve 4 GB depolama alanı bulunan cihaz, 1,9 MP kalitesiyle fotoğraf çekebiliyor ve 720p kalitesiyle video kaydedebiliyordu. Yani günümüz akıllı saatlerinin öncülerindendi. 

Kaynak :
https://www.androidauthority.com/samsung-to-end-galaxy-gear-app-support-1638926/

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*