Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş bayram tatili açıklaması


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Bugün Diyarbakır’da yine dolu dolu yine bereketli bir gün geçiriyoruz. Cuma namazımızı Diyarbakırlı kardeşlerimizle Kurşunlu Camii’nde eda ettik. Kurşunlanan Kurşunlu Camii’nde eda ettik.

Bölücü örgütün çukur olayları sırasında yaktığı 5 asırlık tarihi camiyi 3 yıllık titiz çalışma ile camimizin eski görkemine kavuştuğunu bu vesileyle yerinde görmüş olduk. Diyarbakır annelerimizin misafiri olacağız. Diyarbakır anneleri evlatlarına kavuşmak için açtıkları bayrakla hem korku duvarını yıktılar hem de bölücü örgütün siyasi kollarını kalleş yüzünü deşifre ettiler. Bu kahraman anneleri bizzat ziyaret ederek bugüne kadar bakan arkadaşlarım, belediye başkanlarım, kadın kollarım defaetle gelip kendilerini ziyaret ettiler haklı davalarında yanlarında olduğumuzu ifade ettiler. Bugün de ben de Diyarbakır annelerini heyetimle birlikte ziyaret edeceğim. Bu cesur anneler 688 gündür mücadeleleriyle ülkemizdeki sözde insan hakları kuruluşlarının iki yüzlülüğünü gösterdiler.

Ramazan’da sağolsun İstanbul’da onlar beni ziyaret etmişlerdi. Birlikte bir iftarımız oldu. Bugün de inşallah iadei ziyaretimizi gerçekleştirmiş olacağız. Geçmişten bugüne kapsamlı bir muhasebeyi Diyarbakırlılarla paylaşacağız.

Diyarbakır eski gençlik kolları başkanımız iş yerinde, Dicle ilçe başkanımız iş yerinde, Lice başkan yardımcımız evinin önünde hainler tarafından şehit edildi. Milli iradeyi savunmak için gerektiğinde bedel ödedik, sıkıntı çektik. Ama zalimler karşısında hiçbir zaman başımızı eğmedik. Dicle’nin kuzularını çakallara kaptırmamak için gece gündüz demeden çalışıyor, mücadele ediyor, gayret gösteriyoruz.

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş bayram tatili açıklaması

‘ŞİMDİ YENİ BİR ADIM ATIYORLAR’

Yalan ve çarpıtma üzerine psikolojik bir harekat yürütüyorlar. Son günlerde CHP’li siyasetçilerin hezeyana varan beyanlarında artış görünüyor. Şimdi yeni bir adım atıyorlar. Neymiş doğu masası, doğu projesi. Neredeydiniz bu zamana kadar? Biz ne doğudan ne güneyden koptuk. Devamlı buralarda olduk. Onlar, evladını Kandi baronlarına kaptıran anaların dinmeyen yürek sızısından habersizler. Kafalarına geçirdikleri at gözlüklerinden sadece kendi sığ dünyalarını görüyorlar, çıkarlarından başka hiçbir şeyi umursamıyorlar.

Teşkilattan uzaklaşanlar olabilir. Bize düşen onları, gerekirse ayaklarına gidio yeniden davamıza kazandırmaktır.

Sadece bölge insanının hayatına dokuna hak, özgürlük, yatırım hizmetlerimizi tek tek sıralamaya kalksak günler yetmez.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DİYARBAKIR’DA

Cuma namazası sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Bir yerde gazi camimizde cuma namazını kılmanın bahtiyarlığı içerisindeyim. Biliyorsunuz bu PKK terör örgütü bu mescidimizi kurşunlamış ve burayı bir harabe haline getirmişti. Kurşunlu Camii, gerçekten bu şehrimizin bu beldemizin adeta bir tacıydı. Şimdi ise uzun bir aradan sonra burada tekrar bir cuma namazını kılmanın bahtiyarlığı içerisindeyiz. Suriçi’nde konutlarımız yerel mimariyle inşa ediliyor. Bir an önce bunlar bitirilip sahiplerine teslim edilecek. Bir başka Diyarbakır’ı inşa ediyoruz.

KORONAVİRÜS AŞISI

Her şeyden önce aşılamada 58 milyonu aşmış durumdayız. En yakın zamanda Uğur Bey ve eşi misafirimiz olacaklar. Böylece BioNTech’te çok daha seri bir adım atma fırsatını da yakalayacağız.

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş bayram tatili açıklaması

BAYRAM TATİLİ

Kurban bayramıyla ilgili arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyorlar. Çünkü tatil süreci sanki böyle 10 ile 9 arasında dolaşıyor. Ama bunu en azından millete seslenişte halkıma duyuracağım.

CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİNDE 3. YIL

Bu sistem ülkemize çok faydalı oldu. Karar mekanizmaları çok daha seri çalışıyor. Türkiye, bu sistemi yakalamakla çok daha verimli neticeler almaya başlamıştır.

ABD İLE AFGANİSTAN GÖRÜŞMELERİ

NATO müzakerelerinde Biden ile gerek birebir gerek heyetler arası görüşmelerde bunları görüştük, konuştuk ve en ideal şekliyle Afganistan’daki adımı atmış olacağız.

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*