Son Dakika: Fenerbahçe’de başkanlığa yeniden Ali Koç seçildi! Oy sayısı resmen açıklandı


Ülker Stadı’nda gerçekleştirilen kongrede tek aday olarak giren mevcut başkan Ali Koç, 6 bin 459 oyla yeniden Fenerbahçe başkanlığına seçildi. Ali Koç ve yönetimi, 3 yıl daha görev yapacak.

Kulüp tarihinde ikinci kez statta düzenlenen genel kurulda, aidatını yatıran 29 bin 9 üye oy kullanabilme hakkına sahipti. Oy kullanma işlemi saat 10.00’da başlarken 17.00’ye kadar devam etti.

Kongreye tek aday olarak giren 33. başkan Ali Koç, bir kez daha başkan seçilirken 3 yıl daha görev yapacak. 

İŞTE ALİ KOÇ’UN İLK SÖZLERİ

Bugün kiminle konuştuysam, şehir dışından gelmişti. Şanlıurfa, Malatya, Kırklareli, İzmir, Ankara… Bugün bir kongre üyemiz, İsveç’ten sabah indi, 4 saat İstanbul’da kaldı ve oyunu verip gitti.

BUGÜN DE GÖSTERDİLER

Bunlar, bu camianın farkını fazlasıyla gösteriyor. Kongre üyeleri, bu camiaya nasıl sahip çıkacaklarını, başkanlarına geçmişte oldukları gibi nasıl sahip çıkacaklarını bugün de gösterdiler.

FAZLASIYLA UMUTLANDIRMIŞTIR

Son birkaç günde yaşananlardan sonra, bugün burada sergilediğiniz duruş ve reaksiyon, camiamızın birliği açısından beni ve arkadaşlarımız fazlasıyla umutlandırmıştır. Fenerbahçeliler, zor günlerde verecekleri mesajları çok iyi bilirler.

BEKLENTİLERİN FARKINDAYIZ

Yapacak çok işimiz var. Bu sevgiye, bu güvene, bu inanca layık olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağımızı sizlere temenni ediyorum. Beklentilerin farkındayız

SARI LACİVERT OLMASINI İSTİYORUZ
Yeni dönemde sporun renginin sarı lacivert olmasını istiyoruz. Çok büyük tecrübeler kazandık. Futbolda başarı olmayınca diğerleri gözardı ediliyor ama bana göre futbolda her sezon belli bir aşama kaydettik, yanlışlardan arındık, bazı doğruları da fazla yaptık

BÜYÜ OLMAK ÇOK ÖNEMLİDİR

Bu tribünlerde çubukluya tekrar destek olacağız, moral vereceğiz. Geride kaldıklarında enerjiyi onlara aktaracağız. Camiamızın bir bütün olması çok önemlidir. Bu camianın sahip olduğu ruhu sizler onlara göstereceksiniz

TÜM STAT TEK YÜREK OLACAK

Tüm stat tek yürek olacak, aynı marşı söyleyecek. Fenerbahçe formasını giyen tüm sporcularımız da giydikleri formanın sorumluluğunu kavrayacak ve formanın hakkını sonuna kadar verecekler

TESİS MÜJDESİ

Altyapımızın, A Takım’la çalışacağı modern bir tesis kurma sözü vermiştim. Bu stadyum, nasıl sonraki stadyumlar için örnek teşkil ettiyse, o tesis de sadece Türkiye’ye değil, her yer için emsal olacak. Mimari çalışmalar hazır.

7 MİLYON EUROSU HAZIR

7 milyon eurosu hazır, daha fazlası gerekiyorsa, bir şekilde temin edeceğimi söyleyebilirim. Buraya kazmayı vurduğumuz andan 1 yıl sonra, devletimiz yaptığı başvuruyu onayladığı takdirde, bir sonraki sezona yetişmemesi için hiçbir sebep yok.

F.BAHÇE HAK ETTİĞİ YERE GELECEK

Fenerbahçe, bir ruhtur. Bu ruhun parçası olduğumuz için çok şanslıyız. Artık Fenerbahçemiz, özellikle futbolda hak ettiği yere gelecek, getireceğiz. İnşallah seneye bu zaman, Fenerbahçemizin şampiyonluklarını kutladığımız bir ay içinde olacağız

Son Dakika: Fenerbahçede başkanlığa yeniden Ali Koç seçildi Oy sayısı resmen açıklandı

ALİ KOÇ’UN LİSTESİ

Seçime tek aday olarak giren Ali Koç’un yönetim kurulu asil ve yedek listesi şöyle:

Asil: Erol Bilecik, Burak Çağlan Kızılhan, Ömer Temelli, Mehmet Dereli, Fethi Pekin, Sertaç Komsuoğlu, Simla Türker Bayazıt, Hüseyin Arslan, Esin Güral Argat, Nüket Küçükel Ezberci, Ahmet Ketenci, Alper Pirşen, Kemal Danabaş, Ruşen Çetin

Yedek: Selma Altay Rodopman, Ömer Okan, Selahattin Baki, Bekir İrdem, İlker Dinçay, Özgür Özaktaç, Can Gebetaş.

ALİ KOÇ’UN 2. DÖNEMİ OLACAK

Üç yıl önceki seçimde 20 yıllık başkan Aziz Yıldırım karşısında oy kullanma hakkına sahip 26 bin 2 kişiden 21 bin 350 kişi oy kullanmış ve bu oyların 16 bin 92’sini elde eden Ali Koç, sarı-lacivertlilerin 33. başkanı olmuştu.

YÖNETİM KURULU VE DİĞER KURULLAR DA SEÇİLECEK

Kongrenin ikinci gününde başkanlık seçiminin yanı sıra yönetim kurulu ve diğer kurullar da seçilecek.

Başkanın yanı sıra yönetim kurulu asıl ve yedek üyelerinin seçimi, denetim kurulu asıl ve yedek üyelerinin seçimi, disiplin kurulu asıl ve yedek üyelerinin seçimi, sicil kurulu asıl ve yedek üyelerinin seçimi, balotaj kurulu asıl ve yedek üyelerinin seçimi, tarih, müze ve arşiv kurulunun asıl ve yedek üyelerinin seçiminin ardından seçim sonuçları açıklanacak.

Adaylığını duyuran Eyüp Yeşilyurt seçime giremiyor

EYÜP YEŞİLYURT, SEÇME GİREMEDİ, ENGİN VEREL DE VAZGEÇTİ

Gerekli imza şartını yerine getiremediği için seçime giremeyeceğini açıklayan Yeşilyurt’un yanı sıra aday olacağını duyuran Engin Verel de bu kararından vazgeçtiğini bildirmişti.

Genel kurulda oy kullanma hakkı bulunan kongre üye sayısı 28 bin 902, temsilci üye delege sayısı ise 107 olarak belirlenmişti.

Sarı-lacivertlilerde buna göre oy kullanma hakkına sahip kişi sayısı toplam 29 bin 9 oldu.

KATILIM SAYISI 6 BİN 682

Sandıklar kapandıktan sonra yapılan açıklamada 6 bin 682 üyenin oy kullandığı ifade edildi.

ALİ KOÇ’A BÜYÜK İLGİ

Seçim için Ülker Stadı’na gelen başkan ve tek aday Ali Koç, üyelerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Ali Koç ile fotoğraf çektirmek isteyen üyeler, etrafında yoğun bir kalabalık oluşturdu.

Son Dakika: Fenerbahçede başkanlığa yeniden Ali Koç seçildi Oy sayısı resmen açıklandı

Son Dakika: Fenerbahçede başkanlığa yeniden Ali Koç seçildi Oy sayısı resmen açıklandı

Washington DC Fenerbahçe Dernek Başkanı Erhan Türk de oy kullanan isimlerden biri oldu.

Son Dakika: Fenerbahçede başkanlığa yeniden Ali Koç seçildi Oy sayısı resmen açıklandı

ÜLKER STADI’NA “FENER YOLU” KURULDU

Fenerbahçe’de seçimli olağan genel kurulun düzenlendiği Ülker Stadı’nda, 3 Temmuz’un 10. yıl dönümünde “Fener Yolu” oluşturuldu.

3 Temmuz sürecinin barkovizyonlarla anlatıldığı Fener Yolu’nun başında, 2010-2011 sezonu şampiyonluğunun görüntüleri yer alırken, daha sonra taraftarların “Futbolda şike kumpası” davasına karşı tepkisi ve yürüyüşlerinin bulunduğu görüntülere yer verildi.

Barkovizyonlarda o dönemde yaşanan gelişmeler, kronolojik olarak gösterildi.

Fener Yolu’nun sonunda yer alan çadırda ise kongre üyelerini 2010-2011 sezonu şampiyonluk kupası karşıladı.

Son Dakika: Fenerbahçede başkanlığa yeniden Ali Koç seçildi Oy sayısı resmen açıklandı

Fenerbahçe’de yıllık aidatlar yükseltildi, gerginlik çıktı! Ali Koç tribünde…

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*