Son Dakika: Fenerbahçe’de kongre günü! Aziz Yıldırım detayı, Ali Koç tek aday…


Fenerbahçe’de seçim heyecanı başladı… Ülker Stadı’nda gerçekleştirilecek olan kongrede mevcut başkan Ali Koç tek başına seçime girecek. Eyüp Yeşilyurt’un gerekli imza sayısına erişememesi nedeniyle tek aday olan Ali Koç, bir kez daha başkan seçilme heyecanını yaşayacak.

Kulüp tarihinde ikinci kez statta düzenlenecek genel kurulda, aidatını yatıran 29 bin 9 üye oy kullanabilecek. Kongrenin ilk günü Vefa Küçük’ün konuşması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile saat 11.30’da başladı. Kongreye dair tüm detayları ve açıklamaları Spor Arena’da bu sayfadan anbean takip edebilirsiniz.

SAYFA GÜNCELLENMEKTEDİR! YENİLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

SEHATTİN BAKİ: 3 YILDAN ÇOK DERSLER ALDIK

Ali Koç’un geçmiş dönemde ve yeni dönemde listesinde olan Selahattin Baki, kongre öncesi şunları söyledi: Uzun zaman sonra tribünlerde insan görmek, tanıdık yüzleri görmek duygulandırıyor. Tek aday giriyoruz seçime. Ona rağmen ilgi yoğun. 3 senede çok şey öğrendik, çok şey yaşadık. İnşallah yaşadıklarımızdan dersler çıkarıp, yeni arkadaşlarımızla kol kola girip Fenerbahçe’nin layık olduğu yere geleceğiz. Önceki yönetimde beraber çalıştığım abilerime ve kardeşlerime teşekkür ediyorum. Fenerbahçe’de demokrasi bayramı şeklinde bir kongre geride bırakmamızı diliyorum. Geçtiğimiz 3 yıl müthiş bir okul oldu bize. Yöneticilikte 8. yılım ama çok sert bir okuldan mezun olmuş gibi hissediyorum.

VEFA KÜÇÜK: YARIN KISIK SESLE KONUŞACAĞIZ

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, 3 yıl önceki seçimi hatırlatarak yine sınava denk gelen kongre günüyle ilgili muhabirimiz Süleyman Arat’a şunları söyledi:

‘Üç yıl öncesinden tecrübemiz var. O günlerde de seçim sınava denk gelmiş bazı veliler bize sitem etmişti. Bu yıl da seçim ve sınav denk geldi. Ancak Cumartesi günü burada oy verme ve oy sayım günü olduğu için çok fazla konuşma olmayacak. Ben de azami kısık ses ve gürültü olmamasına dikkat edilmesini sağlayacağım’

VEFA KÜÇÜK: BAŞKAN ADAYI OLMAK İSTEYEN VAR MI?

Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, kongre açılış konuşmasını yaptı ve gündem görüşmelerine geçildi.

Vefa Küçük’ün açıklamaları şu şekilde:

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün seçimli olağan genel kurul toplantısına, konuşmaların yapılacağı ve gündemdeki maddelerin konuşulacağı kongremizin ilk gününe hoş geldiniz. Kongremizin huzur ve adalet içinde geçmesini diliyorum. Şeffaf ve tarafsız bir şekilde bu kongreyi yöneteceğimize kendi adıma ve diğer arkadaşlarım adına namus ve şeref sözü veriyorum. Başkan adaylarının, yönetim kurulu ve kurullara aday olan arkadaşlarımızın başkanlık divanımıza yapmaları gerekir. Gündem oylamasını biraz geç yapacağım. Şu anda 1 tane başkana dayı var ve onun listesi var. O bize ulaştı. Ben yine de soruyorum, başka başkan adayımız var mı? Var ise 200 noterli imza ile bize adaylık dilekçesini versin. Kimseye haksızlık yapmak istemem. Şu anda yalnızca Ali Koç’un adaylık listesi var. Gündem oylamasına geçtikten sonra kimsenin adaylığını kabul etmeyeceğiz.

ÜLKER STADI’NDA KÜRSÜ PROBLEMİ

Kongrede konuşmalar başlarken Ülker Stadı’nda kale arkasının önüne kurulan dev platform ve kürsünün sahaya dönük olması, tribüne alınan kongre üyelerinin tepkisini çekti. Bu tepkilerin üzerine platformun üzerindeki kürsü, tribüne doğru çapraz şekilde döndürüldü ve gündem konuşmaları bu şekilde başladı.

Son Dakika: Fenerbahçede kongre günü Aziz Yıldırım detayı, Ali Koç tek aday...

Son Dakika: Fenerbahçede kongre günü Aziz Yıldırım detayı, Ali Koç tek aday...

OTOPARK SORUN OLDU, AZİZ YILDIRIM VE EKİBİ GELMİYOR

Fenerbahçe’nin 36. başkanı Aziz Yıldırım, gün içerisinde düzenlenen basın toplantısında başkanlık seçimlerini Maraton Tribünü’nden takip edeceğini ve buradaki otoparkı kullanacağını belirtmişti. Aynı gün bu talebinin reddedildiği ileri süren Yıldırım, seçimlere katılmayacağını duyurdu. Buna talebe sebep olarak eski yöneticilerden Abdullah Kiğılı’nın yürüme zorluğuna dikkat çekildi. Fenerbahçe Kulübü ise Aziz Yıldırım’ın otoparkla ilgili taleplerinin karşılanmadığı iddiasının gerçek olmadığını savundu. Yapılan duyuruda, stattaki tüm otopark alanlarının, 25-26 Haziran’da düzenlenecek kongrede, önceki tüm kongrelerde olduğu gibi kullanıma kapalı olduğu vurgusu yapıldı.

İşte iki günlük kongrenin gündem maddeleri

Son Dakika: Fenerbahçede kongre günü Aziz Yıldırım detayı, Ali Koç tek aday...

İLK KEZ SALGIN KOŞULLARINDA YAPILIYOR

Fenerbahçe’de seçimli olağan genel kurul ilk kez salgın koşullarında yapılacak. Daha önce ilkinin 29-30 Mayıs, çoğunluğun sağlanamaması halinde ikincisinin 5-6 Haziran’da yapılması planlanan seçim, İçişleri Bakanlığının “Kademeli Normalleşme Tedbirleri” kapsamında ertelenmiş ve ilki 5-6 Haziran, ikincisi ise 12-13 Haziran olarak belirlenmişti.

İçişleri Bakanlığının haziran ayı normalleşme tedbirlerindeki yasaklar nedeniyle pazar gününe denk gelmemesi gereken seçim, 5-6 ve 12-13 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilememiş ve son olarak 18-19 ve 25-26 Haziran tarihlerine alınmıştı.

Son Dakika: Fenerbahçede kongre günü Aziz Yıldırım detayı, Ali Koç tek aday...

BAŞKAN YARIN SEÇİLECEK

Fenerbahçe Kulübünde iki gün sürecek genel kurulda, başkanı seçmek için oy verme işlemi 26 Haziran Cumartesi günü yapılacak.

Kongrenin ilk gününde yarın, yönetim, denetleme kurulunun ibra edilmesi ve 2021 yılı bütçesi üyelerin oylarına sunulacak, başkan adayları seçim öncesi son konuşmalarını gerçekleştirecek. Başkan, yönetim kurulu ve diğer kurulların belli olacağı cumartesi günü ise üyeler oy kullanacak.

Sandıklar oy verme işlemi bittikten sonra toplu olarak açılacak ve genel kurul divan başkanının öncülüğünde oylar sayılacak. Günün sonunda genel kurul divan başkanı, sarı-lacivertli kulübün başkanını açıklayacak.

OY KULLANMA HAKI 29 BİN 9

Fenerbahçe’de kongre öncesinde 29 bin 9 kişinin oy kullanma hakkı bulunuyor. Genel kurulda oy kullanma hakkı bulunan kongre üye sayısı 28 bin 902, temsilci üye delege sayısı ise 107 olarak belirlenmişti.

Sarı-lacivertlilerde buna göre oy kullanma hakkına sahip kişi sayısı toplam 29 bin 9 oldu. Yarınki oy kullanma işleminde katılım şimdiden merak edililyor.

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*