SON DAKİKA! ÖSYM SORULARI ERİŞİME AÇTI! İŞTE 2021 YKS Soruları – TYT-AYT-YDT SORU kitapçıkları ve CEVAP anahtarları


ÖSYM Yükseköğretim Kurumu Sınavları (YKS), TYT-AYT-YDT sınav sorularını yayımladı! İşte 2021 YKS soru kitapçıkları ve cevap anahtarları… YKS’ye giren iki milyondan fazla öğrenci TYT-AYT-YDT sınav soru ve cevap anahtarını ÖSYM’nin resmi adresi üzerinden görüntüleyebilecek.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirm Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen 2021-Yükseköğretim Kurumu Sınavı (YKS) sınavı bugün yapılan AYT ve YDT oturumlarının ardından sona erdi.

26 Haziran Cumartesi günü sabah TYT oturumu ile başlayan 2021-YKS sınavı 27 Haziran Pazar günü sabah AYT ve öğleden sonra YDT oturumlarının tamamlanmasının ardından sona erdi.

2021-YKS oturumlarının tamamlanmasının ardından sınava giren öğrencilerin merakettiği konulardan biri olana ve sosyal mecraalerda araştırılan TYT – AYT – YDT sınav soruları ve cevapları ne zaman açılanacak oldu. ÖSYM tarafından düzenlenen her sınav gibi bu sınavların da soru ve cevaplarının önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

YKS’ye giren iki milyondan fazla öğrenci TYT, AYT ve YDT  sınav soru ve cevap anahtarını ÖSYM’nin resmi adresi üzerinden görüntüleyebilecek.

TYT, AYT ve YDT olarak üç oturumda tamamlanan ve sona eren 2021-YKS sınav sorularına yazımızda paylaştığımız link ile bilgisayarınıza pdf olarak indirebilirsiniz. 2021 sınav sorularının da gün içinde açıklanması bekleniyor.

YKS soruları ve cevapları araştırılan konular arasında yerini aldı. 26 Haziran ve 27 Haziran’da düzenlenen YKS oturumlarına giren adaylar çıkmış sorulara yoğun ilgi gösteriyorlar.

3 oturumlu olan sınavın dün ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) olurken, bugün sabah ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve öğlenden sonraki  üçüncü oturumu Yabancı Dil Testi (YDT) oldu.

Peki, TYT-AYT-YDT çıkmış sınav soruları ve cevapları nerede?… İşte YKS’de çıkmış soruları ve cevapları ve merak edilenler… 

İşte 2021 YKS SORULARI VE CEVAPLARI (PDF)

2021-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) Oturumları Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Yayımlandı

2021 YKS SORULARI VE CEVAP ANAHTARLARI İÇİN TIKLAYINIZ

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*