‘Tosuncuk’un dosyasına gizlilik kararı! İşte kaçak villası!


İki gündür İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Vatan Caddesi’ndeki yerleşkesinde tutulan Mehmet Aydın’ın sorgusuna dün gece saat 22.00’de başlandı.

Aydın’ın yanında getirdiği yaklaşık 300 sayfa evrakın incelenmesi ve müfettiş raporları ile karşılaştırılması sonrası, 60 sayfadan oluşan soru hazırlandığı öğrenildi.

DOSYAYA GİZLİLİK KARARI

DHA’da yer alan habere göre Mehmet Aydın’ın 3 avukat eşliğinde alınan ifade işlemi sürüyor. Aydın’ın İstanbul Emniyet Müdürlüğündeki sorgusu sürerken, yürütülen soruşturma kapsamında dosyaya gizlilik kararı alındığı kaydedildi.

KAÇAK VİLLA YAPTIRDIĞI ORTAYA ÇIKTI

‘Çiftlik Bank’ üzerinden binlerce kişiyi dolandırdıktan sonra yurt dışına kaçan ve kırmızı bültenle aranırken Brezilya’da Sao Paulo Başkonsolosluğu’na teslim olan Mehmet Aydın´ın, 2016 yılında memleketi Giresun´un Espiye ilçesi Aydınlar köyünde, dere yatağına 2 katlı ahşap kaçak villa yaptırdığı ortaya çıktı.

VİLLA İÇİN YIKIM ÇALIŞMASI BAŞLATILACAK

Babası Murat Aydın adına kayıtlı villanın güvenlik kameraları ile donatıldığı görüldü. Babasının 2017 yılında yaşamını yitirmesinin ardından anne Fatma Aydın’a kalan villada uzun süredir kimsenin yaşamadığı öğrenildi.

Kaçak villa için ekiplerin yıkım çalışması başlatacağı öğrenildi.

MAĞDURLAR ‘TOSUNCUK’U TEHDİT ETMİŞ

Aydınlar’da `Tosuncuk´ ile ilgili kimse konuşmazken, Mehmet Aydın´ın yıllardır köyüne gelmediği de öğrenildi. Aydın´ın amcası köy muhtarı Yılmaz Aydın, gazetecilere açıklama yapmadı.

Ayrıca ‘Çiftlik Bank’ mağdurlarının, muhtar Aydın´ı arayarak, tehdit mesajları gönderdiği öğrenildi.

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*