Ünlü Şirket: Bu Altcoin, Bitcoin ile Rekabet Edebilir!


Kripto girişim şirketi Dragonfly Capital’e göre en büyük altcoin Ethereum (ETH)’un “popüler bir para birimi” haline gelmesi olası değil, ancak uzun vadede Bitcoin (BTC) ile rekabet edebilir. Firmanın ortakları Kevin Hu ve Celia Wan, son raporlarında, kurumsal yatırımcıların BTC’ye yatırım yaptıkları için, değer deposu anlatısının ana akım olmaya başladığını belirttiler. Öte yandan özellikle DeFi ve NFT’ler gibi kavramların da karışıma eklenmesiyle Ethereum ve ETH anlayışlarının “karmaşık” olduğunu yazdılar.

Analistler: Bu Meme Coin, Temmuz’da Patlayarak Bu Seviyeleri Görebilir!

Hu ve Wan, en büyük altcoin projesinin Bitcoin ile rekabet edebileceğini düşünüyor

ETH, ERC-20 stablecoin’lerinin beş katı piyasa değerine sahip olsa da, toplam zincir üstü hacimleri halihazırda ETH’ninkini aşıyor (günde 8 milyar dolara karşın 10 milyar dolar), zincir dışı hacimler daha da büyük bir fark gösteriyor. Bununla birlikte, uzmanlara göre, bir değer deposu olarak DeFi’da teminat olarak kullanıldığından, ETH’nin hala potansiyel pazar payı alma şansı olabilir. Hu ve Wan, “Uzun vadede, ETH’nin kıtlık, dayanıklılık ve yenilmezlik açısından Bitcoin ile rekabet edebileceği bile düşünülebilir” dedi. Bu düşüncelerinin gerekçesi olarak ise aşağıdaki maddeleri eklediler:

  • EIP-1559, ETH’nin para politikasının istikrara kavuşmasına yol açacak ve enflasyon muhtemelen yarıya indirilecek,
  • Ethereum 2.0‘ın güvenlik modeli, sonunda Bitcoin’inki gibi olacak ve bir proof-of-stake konsensüs mekanizması muhtemelen Ethereum’un güvenliğini artıracaktır,
  • Ethereum ve DeFi “geleceğin finansal katmanı” olursa, ETH ana teminatlardan biri olarak kalabilir, çünkü DeFi ekosistemi bunun üzerine inşa edildi.
Analist, Ethereum Fiyatı İçin Kritik Tahmin Yaptı: Bu Seviyeler!

Uzmanlar: ETH, BTC’nin piyasa payının yüzde 10’unu alabilir

Yazarlar, Ethereum ve DeFi büyümeye devam ederse, ETH’nin BTC’nin pazar payının %10’unu almasını olası buluyor. Ek olarak, Dragonfly Capital ortakları, ETH’nin ağ doğrulayıcıları tarafından stake etmek ve ödül almak için kullanılacak olmasından dolayı ” bir sermaye varlığı haline geleceğini” belirtti. Ayrıca risk sermayedarları, Ethereum’daki mevcut DeFi ekosisteminin, kullanıcıların hem likidite tabanlı ağ etkisini DeFi’a getirdiği hem de likit bir DeFi pazarından yararlandığı olumlu bir geri bildirim döngüsü oluşturduğunu savundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*