Windows 11 ile ilgili yeni sızıntı – ShiftDelete.Net


Geçtiğimiz günlerde Microsoft Japonya tarafından yapılan telif başvurusunda ilk kez Windows 11 adı geçti. Bugün şirketin Github hesabında yer alan listeye Windows 11 ibaresi eklendi.

Windows 11’de ağırlıklı olarak tasarım değişikliklerine giden Microsoft, yeni sürümde farklı özelliklerle de karşımıza çıkacak.

Microsoft, Windows 11 işletim sistemini Github’da listeledi

Geçtiğimiz hafta sızdırılan Windows 11 kurulum dosyası kısa sürede yüzbinlerce indirmeye ulaştı. Her ne kadar VMWare gibi sanallaştırma yazılımları korsan işletim sistemi kurulumu konusunda güvenli alternatif olsa da bazı zararlı yazılımların ağ üzerinden bulaşabildiğini hatırlatmakta fayda var.

Windows 11, Microsoft'un resmi Github hesabında listelendi

24 Haziran’da Microsoft’un duyuracağı yeni sürüm, şimdiden kullanıcıların beğenisini kazanmayı başardı. Korsan sürüme karşı savaş açan şirket, Windows 11 ISO dosyasını yayınlayan sitelere telif uyarıları göndermeye başladı.

Windows 11, Microsoft’un resmi Github hesabındaki modern belgeleme listesine eklendi. Şirket yeni işletim sistemi sürümü için W11 kısaltmasını kullandı.

Windows 11 kanlı canlı ortaya çıktı

Windows 11 kanlı canlı ortaya çıktı

Microsoft’un merakla beklenen yeni nesil işletim sistemi Windows 11 sızdırıldı. Windows 11’in ilk sürümünden ekran görüntülerini paylaştık.

Windows 11 isim hakkını DMCA ile koruma altına alan Microsoft’un yeni işletim sistemini orijinal Windows kullanıcılarına ücretsiz olarak sunacağı tahmin ediliyor.

Bazı analistler, şirketin Windows 11 ile ilgili farklı sürprizleri olacağını iddia ediyor. Kullanıcılar, yayınlanan sürümden farklı işletim sistemiyle karşılaşabilir.

Windows 11 hakkındaki yenilikleri forum konumuzda tartışıyoruz. Sizce beklentileri karşılayacak mı?

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*