Windows 11 yükseltme aracı güncellendi: İşte yenilikler


Microsoft, uyumluluk konusunda ortaya çıkan bazı karışıklıkların üstesinden gelmeye yardımcı olmak için bilgisayarınızın neden Windows 11 desteklemediği hakkında daha fazla bilgi göstermek amaçlı Sağlık Kontrolü uygulamasını güncelledi.

Microsoft’tan Windows 11 için Steam hamlesi

Microsoft’tan Windows 11 için Steam hamlesi

Windows 11 ile birlikte güncel ve yeni bir Mağaza sürümü sunan Microsoft, yeni Mağaza deneyimini daha da geliştirmek istiyor.

Eğer eski sürümü indiren kişilerdenseniz uygulama otomatik olarak güncellenecek. Eğer indirmediyseniz de buradan indirebilirsiniz.

microsoft

Yükseltme aracı, bilgisayarınızın neden Windows 11 desteklemediğini söyleyecek

Windows 11’in hangi sistemlerde çalışıp çalışmayacağı ise kullanıcıların kafasında biraz kafa karışıklığı yarattı ve aracın önceki sürümünde sisteminizin neden desteklemediği hakkında hiç bir bilgi vermiyordu. Şimdi ise sisteminizin TPM, disk alanı, bellek, güvenli yükleme ve işlemci konusundaki eksiklerini bildiriyor. Bu uyarı ile birlikte en azından sisteminizin hangi özelliğinin olmadığını öğrenebileceksiniz.

Ancak yine de bazen aracın verdiği mesajlar bazı durumlarda hala bazı ayrıntılara ışık tutmuyor. Mesela işlemci modelinizin neden desteklenmediği konusunda hiç bir bilgi belirtilmiyor. Yani Windows 11 için sistem yükseltmesi yapmak istiyorsanız hangi parçanın desteklemediği konusunda biraz daha araştırma yapmanız gerekiyor.

microsoft

Normalde eski sürümdeyken neyden dolayı sisteminizin desteklemediğini hiçbir şekilde öğrenemiyordunuz fakat yeni sürüm ile birlikte size hangi donanım aygıtınızda sorun yaşadığınızı öğrenebileceksiniz.

İşlemcinizin Windows 11 destekleyip desteklemediğini öğrenmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Microsoft’un ise işlemci desteği ve TPM yongası konusunda net bir çizelge oluşturması bekleniyor. Yani yeni bir sistem veya parça temin etmeye çalışmadan önce çıkacak olan kararlı sürümü bekleyebilirsiniz.

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*