Xbox Series X’in Türkiye fiyatına zam geldi!


Microsoft’un yeni nesil konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S yaklaşık 8 aydır piyasada. Konsolun yurt dışındaki fiyatı çıkışından bu yana sabit kalırken ne yazık ki Türkiye’deki fiyatı sürekli değişiyor.

Yurt dışında 499 dolara satılan Xbox Series X’in Türkiye fiyatı, ilave gümrük vergisi ve kur sebebiyle 9.299 TL olarak açıklanmıştı. PlayStation 5’in 8.399 TL’lik fiyatının açıklanmasının ardından Xbox da konsolun fiyatını 8.399 TL’ye çekmişti. Ardından döviz kurunun düşmesi ve ilave gümrük vergisinin kaldırılması ile birlikte konsolun fiyatı 8.399 TL’den 7.499 TL’ye düşürülmüştü. Ancak dün konsola bir zam daha yapıldı.

Xbox Series X’in Yeni Fiyatı 7.999 TL

Vatan Bilgisayar ve MediaMarkt gibi resmi satış sitelerinde konsolun fiyatı 7.499 TL’den, 7.999 TL’ye yükseltildi. Ne yazık ki konu ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Ancak sebebin kur olduğunu düşünebiliriz. Konsolun fiyatı 8.399 TL’den 7.499 TL’ye düşürüldüğünde, yani Ocak 2021’de dolar 7.34’tü ancak şu anda 8.78. Geçtiğimiz günlerde de kur sebebiyle PlayStation oyunlarında bir zam görmüştük. PlayStation 5’in stokları yenilendiğinde o tarafta da bir zam görebiliriz. 

Yorum Yaz

Paylaş

Abone ol


Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:

DH Android Uygulamasını İndir
DH iOS Uygulamasını İndir

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*