Xiaomi Mi Pad 5 ile iPad Pro’ya meydan okuyacak


Çin Ulusal Fikri Mülkiyet Ofisi’nin veritabanında önümüzdeki ay piyasaya sürülecek Mi Pad 5’in tasarımını netleştiren bir Xiaomi patenti keşfedildi. Söz konusu patent tablet için tasarlanmış klavyeli kılıf aksesuarının görüntülerini içeriyor. Bu klavye aksesuarı iPad’in Magic Keyboard benzerliğiyle dikkatleri çekti.

Xiaomi efsane modeli için MIUI 12 güncellemesini yayınladıXiaomi efsane modeli için MIUI 12 güncellemesini yayınladı

Xiaomi ürünlerinin tarihleri sızdırıldıXiaomi ürünlerinin tarihleri sızdırıldı

Xiaomi Mi Pad 5’in ince çerçeveli ekranla geleceği ve arka panelinde Mi 11’i anımsatan bir kare kamera ünitesinin olacağı söyleniyor. Patent görselinde yer alan klavyeli kılıf aksesuarın arkasında da kamera için bir oyuk bırakıldığını görüyoruz.

XIAOMI MI PAD 5 ÖZELLİKLERİ

iPad Pro’ya rakip olması için tasarlanan Xiaomi Mi Pad 5, teknik donanımıyla dikkatleri çekiyor. Patent görsellerine göre tablet iki açıyla sabitlenecek ve aksesuara özel bir konektör aracılığıyla bağlanacak. Klavyenin hemen üst kısmında stylus kalem için bir yuva var. Ancak şu an için kalem buraya manyetik olarak mı tutturulacak ve bu konumda şarj edilebilecek mi henüz belli değil.

Xiaomi Mi Pad 5’in 144 Hz tazeleme oranına sahip 10.95 inç ekran, Snapdragon 870 işlemci ve 8.720 mAh pile sahip olması bekleniyor. Aktarılan bilgilere göre tablet önümüzdeki ay tanıtılacak. Cihazın kesin çıkış tarihi hakkında ise henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor.

 

 

KAYNAK: HABER7

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*