Xiaomi MIUI 13 çıkış tarihi belli oldu


Xiaomi teknoloji şirketinin MIUI 13 arayüzü hakkında yeni gelişmeler ortaya çıkıyor. Birkaç gün önce hangi Xiaomi akıllı telefon modellerinin MIUI 13 güncellemesi alacağı sızdırılmıştı. Zaten kısa süre önce MIUI 12.5 sürümünü belirli modellere dağıtmaya başlamıştı. Ancak hız kesmeden yeni arayüzü kullanıcılara müjdelemek istiyor. Son haberlere göre arayüz şu anda test aşamasında.

Xiaomi’nin MIUI 13 arayüzüyle ilgili yeni görseller ortaya çıktı!

Xiaomi’nin MIUI 13 arayüzüyle ilgili yeni görseller ortaya çıktı!

MIUI 13, Mi Mix 4 ile gelecek!

Çinli teknoloji şirketi zaten yeni arayüzü üzerinde çalışıyor. Bununla birlikte, şirket içinden gelen bilgilere göre Ağustos ayında duyuruya hazır olacak. Twitter‘daki bir paylaşıma göre, bu yeni bilgi şirkette çalışan üst düzey bir yetkiliden geldi. Yeni arayüzün ilk olarak Çin birimlerine ve Ağustos’tan sonra yavaş yavaş küresel cihazlara da yayılacak.

Xiaomi MIUI 13

Yeni işletim sistemi hakkında çok fazla bilgiye sahip değiliz. Ancak en azından 2019’dan itibaren ortaya çıkan cihazların yükseltme için uygun olacağına dair tahminler oldukça fazla. Bunun yanı sıra MIUI 13, Android 12 hala beta sürümünde olduğu için Android 11’i temel alacak. Zira Android 12’nin sonbaharda çıkması bekleniyor.

Xiaomi’nin ayrıca Mi Mix 4 akıllı telefon üzerinde çalıştığı biliniyoruz. Mi 11 Ultra ile eşleşen en yüksek dereceli amiral gemisi olması söz konusu.

Xiaomi, Ağustos ayında MIUI 13 ile birlikte Mi Mix 4’ü tanıtabilir. Şimdiye kadar Mi Mix 4’ün ekran altı kameranın yanı sıra Ultra geniş bant desteği getireceğini duyduk.

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*