Xiaomi MIUI arayüzünde yeni bir özelliği test etmeye başladı – SDN


Akıllı telefon pazarının hızla büyüyen üreticilerinden Xiaomi, popüler arayüzü MIUI için yeni özellikleri test ediyor. Çinli üretici halihazırda MIUI 12.5 kararlı sürümüne dağıtmakla meşgulken, diğer yandan beta sürümde de yeni özellikleri cihazlarına getiriyor.

Günlük ve haftalık olarak test edilen MIUI arayüzü, şimdi ise akıllı telefonların pil sağlığını gösterecek yeni bir özelliğe kavuşuyor.

MIUI 13 hakkında flaş gelişme! Xiaomi kolları sıvadı

MIUI 13 hakkında flaş gelişme! Xiaomi kolları sıvadı

MIUI 12.5 güncellemesini yayınlayan Xiaomi, bunun ardından MIUI 13’e geçiş yapacak ve kullanıcılara asıl beklenen güncellemeyi sunacak.

Xiaomi, MIUI arayüzünde yeni pil sağlığı özelliğini test ediyor

Bilindiği üzere akıllı telefonların pili iyon teknolojisini kullanmaktadır. Ancak bu piller zamanın geçmesiyle birlikte ilk gün ki performansından uzaklaşır. İşte Xiaomi’de kullanıcılarına bu döngüyü gösterecek yeni bir pil sağlığı işlevini test etmeye başladı.

Çinli üretici MIUI için yeni pil sağlığı özelliğini bazı akıllı telefonlarına getirdi. İlk olarak Redmi Note 10‘da kullanıma sunulan bu özellik; Mi 11 Ultra, Mi 11, Mi 11 Lite, Mi 10 Ultra, Mi 10, Mi 10 Pro ve Redmi K40 serisi gibi telefonlarda da test aşamasında.

Xiaomi’nin yeni pil sağlığı özelliği, pilin ömrünü etkileyen faktörlere dayalı sağlık durumunu tahmin edebilecek. Bu; kullanım süresi, döngü süreleri, depolama sıcaklığı, depolama kapasitesi ve pili etkileyen diğer unsurları içerecektir.

Şu anda haftalık beta testine sahip olan kişiler MIUI’daki pil sağlığı özelliğini kullanabilir. Bunun için Sistem Ayarları> Güç Tasarrufu ve Pil> Pil sayfasına gitmeniz gerecektir. Xiaomi’nin geliştirdiği bu yeni sistem, pil ömrünü daha fazla uzatmak için kullanıcıya önerilerde bulunacak. Ancak pil sağlığı kötüye giden kişiler içinde tıpkı iOS‘ta olduğu gibi servis yazısı görünecektir.

Şimdilik beta sürecinde olan pil sağlığı özelliği, ilerleyen günlerde MIUI’ın kararlı sürümüne de gelecektir.

KAYNAĞI GÖR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*