Ginkgo Biloba’nın Aktif Bileşenleri ve İnsan Vücudu Üzerindeki Etkileri

Ginkgo Biloba ekstraktı flavonoidler ve terpenoidler olmak üzere etken maddeler içermektedir.

Flavonoidler; fenoliklerinin süperoksit, alkoksil, peroksil ve nitrik oksit gibi radikallerin temizlenmesine yardımcı ve demir ve bakır şelasyonu, µ-tokoferol rejenerasyonuna destektir.

Terpenoidler (Ginkgolid A, Ginkgolid B vc Bilobalid ); beyinde yaşa bağlı olarak ortaya çıkan alfa-2 adrenerjik, 5-HT1A, ve muskarinik reseptörlerdeki azalmaya yardımcı, iskemi-reperfüzyona bağlı nöron kaybını engellemeye destek, yüksek afiniteli hipokampal kolin tutulumunu arttırmaya yardımcıdır. Hipokampustaki glukokortikoid reseptörlerin sayıca azalmasını inhibe etmede, nöronal plastisiteyi kolaylaştırmada destektir. Stres ve travmatik beyin hasarına bağlı olarak ortaya çıkan bilişsel defisitenin azaltılmasında yardımcıdır.

Mevcut bilimsel araştırmalar Alzheimer (Hafıza Kaybı, Unutkanlık) rahatsızlıklarında, hafıza güçlendirmede, baş dönmesini önlemede ve zihinsel konstantrasyon arttırmada yardımcı olarak ginkgo özünün mutlak yararları bulunduğuna işaret etmektedir.

Ginkgo Biloba devamlı dikkat gerektiren veya yoğun ve stresli işlerde çalışanların; dikkat, enerji ve performansını arttırmada destek için önerilmektedir. Hafıza ve konsantrasyonu güçlendirmeye yardımcı olurken aynı zamanda enerji takviyesinin sağlanmasına yardımcı olarak vücudun dinç olmasına destek sağlar.

Ginkgo Biloba, dolaşımı, özellikle beyine giden kan dolaşımını arttırmaya destektir. Ginkgo Biloba; hem beyine hem de vücudun uç noktalarına (penis-erkek cinsel organı dahil) kan akışınının artmasında yardımcıdır.

KULLANIM ALANLARI

  • Hafıza ve sağlıklı beyin fonksiyonlarının sağlanmasına yardımcıdır.
  • Metabolizmayı hızlandırıcı etkisinden dolayı enerji verip, yorgunluk hissinin azaltılmasına destektir.
  • Ginkgo biloba ‘nın alzheimer hastalığının erken dönemlerinde hastalığın ilerleyişini durdurmaya yardımcıdır.
  • Depresyon, demans sendromları sonucu oluşan başağrısı şikayetlerine karşı destektir.
    İktidarsızlık ve sertleşme problemlerinde yardımcıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*