40 Sayısının Muhteşem Sırrı | www.corek-otu-yagi.com

40 Sayısının Muhteşem Sırrı | www.corek-otu-yagi.com

40 sayısı, çoğunluğu bildiren işlerde asgari en büyük sayıdır. Bir dua çok okumak istenirse, en az 40 kere okunmalıdır.

Beş vakit namaz, sünnetleri ile beraber 40 rekattır. Fatiha, beş vakit namazın, her rekatında okunur. Böylece, her gün en az, 40 kere okunur.

Tırnak kesmeyi, koltuk, kasık temizlemeyi 40 günden fazla geciktirmek günah olur. Salih akrabayı ziyarette, 40 günü geçirmemeli. (S. Ebediyye)

40 gün sabah namazının sünneti ile farzı arasında, 41 kere Fatiha okunur. Besmelenin sonundaki Mim’i, Fatiha’nın Lam harfi ile birlikte okunursa yapılan dua kabul olur. Suya üfleyip hasta veya büyülenmişe içirilirse, şifa bulur ve büyü çözülür. (Tefsir-i Azizi)

40 sayısı ile ilgili hadis-i şeriflerden bazıları şu mealdedir:

“Her gece 40 ayet okuyan gafillerden yazılmaz.” (Beyheki)

“40 kişi bir cemaattir. Bir ölüye dua ederlerse, Allah-ü Teala o ölüyü affeder.” (Buhari)

“Şirkten uzak 40 mümin, bir Müslümanın cenaze namazını kılarsa, Allahü Teala, muhakak o müminlerin dualarını kabul ederek, o ölüyü affeder.” (Müslim, Ebû Davud)

“40 gün içinde bir ilim sohbetinde bulunmayan kimsenin kalbi kararır. Büyük günah işlemeye başlar. Çünkü ilim kalbe hayat verirl İlimsiz ibadet olmaz. İlimsiz ibadetin faydası olmaz!” (Hazanet-ürivayat, M. Rabbani)

“40 gün helal yiyenin kalbini, Allah-ü Teâlâ nur ile doldurur. Kalbine nehirler gibi hikmet akıtır. Dünya sevgisini kalbinden giderir.” (Ebû Nuaym)

“Fal baktıran, falcıya inanmasa da, 40 gün namazı kabul olmaz.” (Müslim)

“Allah için, 40 gün nöbet tutanın, bütün günahları temizlenir.” (Taberani)

“Allah-ü Teâlâ’nın rızası için, helali ve haramı açıklayan 40 hadisi ümmetime bildiren, alim olarak haşrolur.” (Ebû Nuaym)

“Bir âmâyı elinden tutup, 40 adım görütene, Cennet vacib olur.” (Taberani)

“Bir hasta, 40 defa ‘Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü minezzâlimîn’ okursa, şehit olarak vefat eder. Şifa bulursa, günahları af olur.” (Necat-ül musalli)

“40 yaşını geçtiği halde, hayırlı işleri (sevapları), kötü işlerinden (günahlarından) ziyade olmayan kişi, Cehenneme hazırlansın.” (İ. Gazali)

“40 yaşına girdiği halde, günahlarına tevbe etmeyenin yüzünü şeytan sıvazlayıp, ‘Bu artık iflah olmaz.’ der.” (İmamı Gazali)

PAYLAŞALIM HERKES OKUSUN

 

 

Neden Namaz Kılamıyorum?

Neden Namaz Kılamıyorum?

21 Eylül 2020 admin 0

Kulun kıyamet günü Allah (c.c) tarafından hesaba çekileceği ilk ameli namazıdır. Günde 5 vakit farz kılınan namaz ibadetini eda etmek isteyen kimseleri namaza teşvik edecek

Tesettürlü Kızlar Çirkin midir?

Tesettürlü Kızlar Çirkin midir?

18 Eylül 2020 admin 0

Tesettüre girdikten sonra kızlar kendini genellikle çirkin hisseder . Peki bunun sebebi nedir ? CEVABI ve ÇÖZÜMÜ Videoda… Birisi size şöyle derse; “Tesettür sana birçok

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*