Kötü Rüyalardan Nasıl Kurtuluruz? Bu Reçete Size Yeter | www.corek-otu-yagi.com

 

Buhari, Müslim ve Ebi Katade’den rivayetle Rasulüllah (SAV)’in şöyle dediğini öğreniriz: “Rüya Allah’dandır. Hilm (kötü rüya) Şeytandandır. Sizden biriniz korkulu rüya gördüğü zaman, soluna doğru üç kere tükürsün ve ondan Allah’a sığınsın, ona aslı bir zarar veremez.” Buhari de Ebi Said’den (R.A.) nakl edilmiştir. Yine Peygamber efendimiz Rasulüllah (SAV) buyurdular ki: “Sizden biriniz hoşlandığı bir rüya görürse, şüphesiz O, Allandandır; Allah’a hamd etsin ve (insanlara) anlatsın.”, “Hoşlanmadığı bir rüya görürse bilsin ki o, şeytandandır. Allah’a onun şerrinden sığınsın ve kimseye anlatmasın. O ona asla zarar veremez.”

Essuheyli der ki: Ehl-i ilme göre rüya, insanın uykuda gördüğü şeydir. Rüyet ise uyanık halinde gözleri ile gördüğüdür. Rüyada Peygamber (S.A.V.) görmek rüyadır ve bu rüya gerçektir. Çünkü Aleyhissalatu vesselam Efendimiz: Beni gören doğruyu görmüştür! buyurmuştur. Peygamberimizin (SAV) beni uykuda gören, mutlaka uyanıklığında da görecektir. Sözüne gelince, bu sözün evvelindeki (görmek) rüyada görmek anlamındadır; sonunda ki (görmek) ise bildiğimiz uyanık halindeki gözle görmek anlamındadır.

Karabasan benzeri bu tip kötü rüyalar görmemek için Ayetel Kürsi ve Felak, Nas sureleri özellikle gece ve evden çıkmadan önce mutlaka okunmalıdır. İyi rüyalar gören bir kişinin onu Cenâb-ı Hakk’a nisbet etmenin yanı sıra, bunu bir nimet olarak kabul edip yüce Allah’a hamdetmesi gerekir. Ayrıca kötü rüya gören kimse, uyanınca hangi tarafında yatıyorsa öbür tarafına dönmelidir.

 

 

 

Ümit Özdağ, yeni partisi için tarih verdi

21 Haziran 2021 admin 0

İYİ Parti’den ihraç edilmesi kararı, Ankara 1’inci Asliye Hukuk Mahkemesi’nce iptal edilmesi ardından partiden istifa eden Ümit Özdağ, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. İYİ Parti’den ayrılan

Bakan Koca’dan Sinovac’a yatırım daveti

21 Haziran 2021 admin 0

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, video konferans yöntemiyle görüşme gerçekleştirdiği Çinli Sinovac firması yetkililerini Türkiye’de yatırım yapmaya davet etti, aşı üretimini ortak gerçekleştirme önerisinde bulundu. Covid-19 pandemisinin,

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*