Kötü Rüyalardan Nasıl Kurtuluruz? Bu Reçete Size Yeter | www.corek-otu-yagi.com

 

Buhari, Müslim ve Ebi Katade’den rivayetle Rasulüllah (SAV)’in şöyle dediğini öğreniriz: “Rüya Allah’dandır. Hilm (kötü rüya) Şeytandandır. Sizden biriniz korkulu rüya gördüğü zaman, soluna doğru üç kere tükürsün ve ondan Allah’a sığınsın, ona aslı bir zarar veremez.” Buhari de Ebi Said’den (R.A.) nakl edilmiştir. Yine Peygamber efendimiz Rasulüllah (SAV) buyurdular ki: “Sizden biriniz hoşlandığı bir rüya görürse, şüphesiz O, Allandandır; Allah’a hamd etsin ve (insanlara) anlatsın.”, “Hoşlanmadığı bir rüya görürse bilsin ki o, şeytandandır. Allah’a onun şerrinden sığınsın ve kimseye anlatmasın. O ona asla zarar veremez.”

Essuheyli der ki: Ehl-i ilme göre rüya, insanın uykuda gördüğü şeydir. Rüyet ise uyanık halinde gözleri ile gördüğüdür. Rüyada Peygamber (S.A.V.) görmek rüyadır ve bu rüya gerçektir. Çünkü Aleyhissalatu vesselam Efendimiz: Beni gören doğruyu görmüştür! buyurmuştur. Peygamberimizin (SAV) beni uykuda gören, mutlaka uyanıklığında da görecektir. Sözüne gelince, bu sözün evvelindeki (görmek) rüyada görmek anlamındadır; sonunda ki (görmek) ise bildiğimiz uyanık halindeki gözle görmek anlamındadır.

Karabasan benzeri bu tip kötü rüyalar görmemek için Ayetel Kürsi ve Felak, Nas sureleri özellikle gece ve evden çıkmadan önce mutlaka okunmalıdır. İyi rüyalar gören bir kişinin onu Cenâb-ı Hakk’a nisbet etmenin yanı sıra, bunu bir nimet olarak kabul edip yüce Allah’a hamdetmesi gerekir. Ayrıca kötü rüya gören kimse, uyanınca hangi tarafında yatıyorsa öbür tarafına dönmelidir.

 

 

 

Neden Namaz Kılamıyorum?

Neden Namaz Kılamıyorum?

21 Eylül 2020 admin 0

Kulun kıyamet günü Allah (c.c) tarafından hesaba çekileceği ilk ameli namazıdır. Günde 5 vakit farz kılınan namaz ibadetini eda etmek isteyen kimseleri namaza teşvik edecek

Tesettürlü Kızlar Çirkin midir?

Tesettürlü Kızlar Çirkin midir?

18 Eylül 2020 admin 0

Tesettüre girdikten sonra kızlar kendini genellikle çirkin hisseder . Peki bunun sebebi nedir ? CEVABI ve ÇÖZÜMÜ Videoda… Birisi size şöyle derse; “Tesettür sana birçok

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*